Суд в Гаазі: Росія пояснила звідки взялася зброя на Донбасі [ Редагувати ]

Україна проти Росії. Міжнародний трибунал в Гаазі продовжує слухати справу про тероризм і расову дискримінацію. Туди, нагадаю, у середині січня звернулася українська сторона. Для Києва цей судовий процес перша спроба притягти Росію до юридичної відповідальності за її злочини. Чи є що сказати Москві? Подробиці знає Олена Зоріна.
Контраргумент чи виправдання? Сьогодні у Міжнародному суді ООН слухають, що скаже Росія і чим відповість.
Російська делегація почала передавати документи минулої п'ятниці, останні надійшли лише вчора. Що в них наразі Київ вивчає. Москва відмовчується. Від спілкування з пресою її представники напередодні відмовилися. Сьогодні вже говорять у залі суду. До палацу Миру росіяни привезли вже традиційні аргументи про державний переворот в Україні і громадянську війну. І ні слова про допомогу терористам та новітню зброю, яка наявна лише в російській армії.
"Головне джерело зброї, яка опинилася у повстанців це запаси радянських часів, що були на території України. Велика частина цих запасів була залишена в шахтах Донбасу", - сказав Ілля Рогачов, керівник департаменту МЗС РФ з питань нових викликів та загроз.
Знайшлося, що сказати і з приводу малайзійського боїнга МН-17. Мовляв, ті, хто спричинив падіння не мали наміру збивати цивільний лайнер.
На ці аргументи вже встигли відреагувати політики в України.
Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко закликала конспектувати брехню, що озвучують російські представники у Гаазі.
У міністерстві інформації вже пообіцяли дезінформацію Кремля вивчити окремо.
А от президент України вже озвучив наслідки рішення Гаазького трибуналу для Росії. І висловив сподівання, що своє слово щодо попереджувальних заходів суд скаже найближчим часом.
"Ми очікуємо рішень, які будуть прийняті вже зараз і які зупинять поставку з боку РФ на окуповану територію озброєння, військової техніки і зможуть навести порядок на неконтрольованій ділянці україно-російського кордону. Буде важливе рішення щодо припинення утиску етнічних українців, кримських татар, зняття заборони на функціонування Меджелісу в Криму", - сказав Петро Порошенко, президент України.
Вже завтра у Гаазі знову слухатимуть аргументи України. Дипломати готуються протистояти у правовій боротьбі, вже зрозуміло, вона буде запеклою.