У Великій Британії вчені винайшли замінник сонцезахисного крему [ Редагувати ]

Морські водорості здатні блокувати негативний вплив ультрафіолетових променів такого висновку дійшли британські вчені. До того ж, водорості мають чимало переваг перед синтетичними кремами від сонця. Більше про це дивіться у нашому сюжеті.
Добре намаститися сонцезахисним кремом, перш ніж приймати сонячні ванни. Це перше правило, що допомагає запобігти впливу сонячних променів, які часом можуть викликати тяжкі захворювання шкіри.
Ефективна альтернатива такому захисту шкіри міститься у морських водоростях. Принаймні у цьому упевнені дослідники британського Університету Свонсі.
"Ці мікроскопічно-крихітні водорості, що живуть в океані, уміють захищатися від жорстких сонячних променів. Їм це вдається тому, що вони виробляють цілий набір компонентів із високим ступенем поглинання променів. Ці крихітки власне віддзеркалюють увесь той негатив, що несе із собою ультра-фіолетове опромінення", - сказала Жін Керол Льювелін, доцент університету Свонсі.
Результати свого дослідження британські науковці опублікували в Європейському науковому журналі психології. У ньому зокрема порівняли натуральні та синтетичні засоби захисту від ультрафіолету. Британці певні: морські водорості дадуть фори будь-яким синтетичним сонцезахисним кремам.
Адже навіть зроблені за останніми технологіями, синтетичні засоби можуть спричинити подразнення шкіри, викликати порушення гормонального циклу організму. А їх залишки, потрапивши у ґрунт чи воду, здатні зашкодити довкіллю. У лабораторних умовах водорості піддають дії ультрафіолетових променів і порівнюють результати з контрольною групою організмів, які вирощують без інтенсивного світла.
"Ми помітили, що водорості за яскравого освітлення починають виробляти необхідні елементи для захисту від ультрафіолету. Тож, вирощуючи їх під інтенсивним ультрафіолетовим опроміненням, ми збільшимо вироблення цих сонцезахисних компонентів у водоростів. І зрештою, ми сподіваємось отримувати концентровану кількість цього компоненту достатню, щоб застосовувати його у косметичних сонцезахисних засобах та задовольнити потреби ринку", - сказала Жін Керол Льювелін, доцент університету Свонсі.
Експерименти з водоростями тривають. Британці припускають: антиоксидантні та протизапальні властивості цих морських організмів, окрім сонцезахисного, можуть мати широке коло застосування.
А здатність водоростів виживати у жорстких умовах дозволяє вирощувати їх у будь-якому куточку світу. Після усіх випробувань, науковці сподіваються: їхній природний засіб користуватиметься попитом і згодом витіснить з ринку синтетичні замінники.
Катерина Кравець, Новини, Телеканал "Інтер".