У Харкові розікрали 650 гектарів державної землі [ Редагувати ]

У Харкові розслідують гучну справу про розкрадання 650-ти гектарів землі. Одну з головних підозрюваних заарештували, але згідно з рішенням суду випустили під заставу в 30 мільйонів гривень. Коли відбудеться перше судове засідання - невідомо, а схема дерибану як і раніше працює. Через підставних осіб із міської власності - в приватні руки йдуть сотні гектарів.
Заступника Кернеса, Тетяни Овіннікової на робочому місці - немає. Приймальня зачинена.
Чиновниця в лікарні - пояснює її адвокат. Тетяну Овіннікову, яка опікується питанням містобудування та земельних відносин, мали заарештувати у вівторок. За рішенням Київського апеляційного суду.
"Тетяну Іванівну підозрюють у зловживанні службовим становищем шляхом обману, що нібито група осіб, і привласнені були земельні ділянки, які буди виділені на сесії Харківської міської ради", - говорить Юлія Плетньова, адвокат.
Проте друзі за кілька днів зібрали і внесли заставу - 30 мільйонів гривень. Тепер Тетяна Овіннікова знову повернеться у своє крісло. Суд так і не усунув її від посади на час проведення розслідування. Активісти антикорупційного центру кажуть - чиновниця - лише маленький гвинтик великої "кооперативної схеми".
"Вона є всього лише виконавцем волі мера міста. А сама схема полягає в тому, що нібито кооперативам ЖБК виділяється безкоштовно. Є така дірка в законодавстві", - говорить Дмитро Булах, голова Правління ГО "Харківський антикорупційний центр".
З 2008-го по 14-й роки - роздали понад шістсот п'ятдесят гектарів землі. Восени минулого року в харківській мерії провели обшуки. Генпрокурор розповів - кому саме пішли землі.
"Щасливими власниками землі у центрі міста Харкова ставали наближені до керівництва міста люди - члени сімей, або їхні бізнес-партнери, судді, та працівники правоохоронної системи", - повідомив Юрій Луценко, генеральний прокурор України.
Навіть земельну ділянку під будинок у Лісопарку, де живе колишній губернатор Михайло Добкін, - теж виділили кооперативу. Збитки для міста, за найскромнішими оцінками - склали 10 мільярдів гривень. Обласна прокуратура намагається повернути наділи.
"Всього було пред'явлено 128 позовів. Частина з них перебуває на розгляді, 8 позовів щодо земель 58 гектар вартістю 780 мільйонів гривень вже повернуто територіальній громаді", - повідомив Олександр Мельник, начальник відділу представництва при виконанні судових рішень Прокуратури Харківської Області.
Паралельно до судів звертаються і активісти. Але суди їм відмовляють.
"Ми подали всього 5 позовів. 4 позови вже "касація" зарубала - сказала, що у нас, як у жителів міста, немає прав, щоб оскаржувати виділення землі, яка належить місту. Хоча це - власність міської громади, всіх нас", - говорить Дмитро Булах, голова Правління ГО "Харківський антикорупційний центр".
Поки тривають суди, минає термін позовної давності - і повернути місту деякі ділянки скоро буде неможливо, стверджують активісти. А міська влада тим часом продовжує використовувати відпрацьовану схему. На останніх сесіях, землю знову щедро роздавали житловим кооперативам, яких насправді не існує.