У Миколаєві з батьків школярів вимагали гроші за неіснуючий ремонт [ Редагувати ]

Шкільний скандал у Миколаєві. Батьки учнів 59-ї школи заявили, що педагоги щороку змушують перераховувати гроші до так званого благодійного фонду. Нібито на ремонт будівлі, але з року в рік, її ніхто не ремонтує. Зараз у школі знову заговорили про збір грошей. Та цього разу батьки не змовчали.
У школі №59 - тільки молодші класи. Старшокласники ж навчаються - у гімназії №2. Цей заклад у Миколаєві вважають елітним. Напередодні останнього дзвоника педагоги ощасливили батьків, вимагаючи здати на ремонт будівлі по 300 гривень. Погодилися далеко не всі.
"Ремонт у класі, ми здали гроші, ми їх побачили. З таким же запитанням ми прийшли до голови опікунського фонду. Ми здаємо протягом 2 року в опікунський фонд і ми так само хочемо бачити", - говорить Ганна Вахненко, мама учня загальноосвітньої школи № 59 Миколаєва.
У школі батькам відмовилися надати звіт про те, на що витрачають їхні гроші. Тому вони зібралися і пішли до міськвиконкому. У мерії відповіли - в цьому році ремонт дійсно запланований, але його робитимуть бюджетним коштом.
"В нас зараз виготовляється проектно-кошторисна документація на реставраційні роботи, крім того на облаштування сучасного спортивного майданчика і на реконструкцію покрівлі, на це ніяких коштів ви не повинні збирати", - говорить Ганна Деркач, керівник Управління освіти Миколаївської міської ради.
Школа розташована буквально за квартал від мерії. Чиновники разом з батьками вирушили до навчального закладу. Керівника опікунської ради знайти не вдалося.
"- Кирюхін відмовив це робити. Ти не маєш права це робити. Тобі Кирухін заборонив".
Директор гімназії виправдовує благодійний фонд. Мовляв, останні 20 років, уся школа, тільки на ньому й тримається. А проблема - у батьках, їх невдоволення викликане якимось особистим конфліктом.
"Фонд свого часу крив дах. Коли грошей не виділялося взагалі. І раптом їм захотілося це все поміняти. І це все вивелося в міжособистісний конфлікт", - говорить Владимир Федоренко, директор гімназії №2 Миколаєва.
До речі, директор на зустрічі заявив, що за рахунок фонду - відремонтували дах. Але ось начальник департаменту освіти надав іншу інформацію: покрівлю лише планують ремонтували - у цьому році - і за бюджетні гроші. Батьки зажадали прозорості роботи благодійного фонду. Їх підтримала міністр освіти. Лілія Гриневич цього тижня відвідала Миколаїв. Каже, зараз відомство розробляє законопроект, який жорсткіше регламентуватиме благодійні внески.
"Це тільки є в рекомендаціях міністерства освіти про те що не повинні представники навчального закладу входити в співзасновники таких фондів. Ситуацію треба розслідувати і найголовніше вивести всі транзакції цього фонду на світло", - говорить Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України.
Батьки учнів 59 школи на цьому зупинятися не збираються. Вимагають показати рух коштів на рахунку фонду. Інакше - переведуть дітей до іншої школи.