Володимир Гройсман: завдання парламенту - ухвалити пенсійну реформу [ Редагувати ]
Пенсійну реформу в ефірі "Подробиць тижня" на телеканалі "Інтер" обговорили з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом.
Поки що в парламенті більше критики пенсійної реформи, ініціатором якої ви виступили. Ви впевнені, що до канікул це рішення вдасться проголосувати в Раді?
Дякую, що приділяєте увагу надважливому питанню підвищення пенсій для українських пенсіонерів. Питання є надзвичайно серйозним. Українські пенсіонери багато років чекають рішень, які знаходяться в українському парламенті.
Насправді, я би дуже хотів, щоб ми максимально швидко рухались з ухваленням пенсійної реформи, на яку очікують мільйони українських пенсіонерів. Я розумію, що зараз будуть намагання деяких політиків чи політиканів збивати цей закон, не віддавати за нього голоси, але справа лиш у тому, що українці чекають на рішення парламенту.
Абсолютна більшість парламентарів налаштована на прийняття цих рішень для того, щоб ми вже 1-го жовтня підвищили пенсію українським пенсіонерам.
І ще одне рішення яке хочу сказати дуже чітко, і я думаю, що сьогодні нас дивляться теж мільйон українців і пенсіонерів, згадайте, як завжди використовували політики пенсії. Спочатку все робили для того, щоб ці пенсії були надмінімальними в нашій країні, а потім використовували цей інструмент, як інструмент впливу на українців для того, щоб перед виборами зробити якусь подачку, зняти якийсь коефіцієнт і дати єдиноразову подачку українським пенсіонерам.
Це неприпустимо, тому завдання моє сьогодні, як прем'єр-міністра, завдання парламенту - ухвалити цей закон, який дасть можливість забрати пенсії з рук політиків і передати пенсії в руки українським пенсіонерам. Це важливо робити, ми маємо за це боротися для того, щоб пенсіонери відчули, що врешті-решт приняті рішення, які дозволяють осучаснювати. І саме головне, що з 1 жовтня ці пенсії будуть прийняті. Це наша мета - забрати пенсії з рук політиків, і віддати в руки українських пенсіонерів.
Але при цьому ви самі прогнозуєте, наскільки це важко буде?
Очевидно, що будь-який закон можливо вічно вдосконалювати: рік, два, десять років і робити його ще кращим, я цього не виключаю, але я хочу переконати всіх в тому, що цей закон є збалансованим, він є законом в інтересах українських пенсіонерів. Я вважаю, що зараз прийшов час приймати рішення.
Ми можемо дискутувати, яка реформа була краща, але те, що ми зробили величезну, серйозно роботу - це є очевидним фактом. Те, що ми зберегли пенсійний вік без жодних змін - я вважаю, що це величезне досягнення. Те, що ми розробили зниження, точніше, ліквідацію норм оподаткування українських працюючих - це важливий крок.
Те, що ми прийняли рішення про осучаснення, тобто підвищення пенсії, це все ж таки 9 мільйонів пенсіонерів з 12 і це не колись в майбутньому, а вже з 1 жовтня. Все це покладає на всіх нас величезну відповідальність перед українським пенсіонерами та громадянами, працюючими. Тому, я дуже хотів би, щоб ми консолідувались і прийняли це рішення і за основу, і в цілому ще влітку.
Питання, яке цікавить всіх пенсіонерів: ви обіцяєте підвищити пенсії в цьому році для 9 мільйонів пенсіонерів. Скажіть, це буде разове рішення? Чи просто перше на тлі майбутніх підвищень?
Дякую за це запитання, воно є надзвичайно важливим, я про це говорив сьогодні, що наше законодавство не змінює закон, передбачає автоматичне підвищення індексації, осучаснення пенсій, тому я і про це сказав, що зараз для мене це є величезне завдання. Забрати можливість у політиків впливати на те, щоб якимось чином маніпулювати вручну самими пенсіями.
Треба розробити таку систему, щоб було гарантовано для українських пенсіонерів. Я вважаю, що те, що було раніше, коли українські пенсіонери жила на мінімальну пенсію, потім перед виборами пророкували підвищення - це, знаєте, дешеві спекуляції політиканів, які мають відійти не в самі кращі сторінки нашої історії. Тому, наш закон передбачає автоматичне осучаснення і автоматичну індексацію пенсії.
Питання про надійність парламенту. Цього тижня депутатам не вистачило голосів, навіть, щоб проголосувати за зміни до держбюджету. Як ви це прокоментуєте?
Я висловив свою позицію із трибуни парламенту сьогодні на годині запитань до уряду. Я сказав, що там є надзвичайно важливі питання: субсидії українських громадян, 100 мільйонів для важкохворих для лікування за кордоном. Це не можу потерпіти ще декілька тижнів: питання забезпечення безкоштовними ліками, питання заробітних плат українських лікарів, питання безпеки і оборони.
Там є ряд питань, які не можу чекати. І тому, я вчора вносив пропозицію до парламенту щоб проголосувати за цей закон за основу, і в цілому. Ми маємо 25 мільярдів перевиконання бюджету. Звідки? Це ж не спецконфіскація, це кошти які напрацьовані української економікою, за рахунок зростання економіки, я про це неоднократно говорив, і вже видно перший результат: за 5 місяців ми маємо 25 мільйонів - це означає, що ці кошти належить українським громадянам.
Тобто, фактично, це кошти, напрацьовані українською економікою, мають бути інвестовані в життя українських громадян, і тому я вважав, і вважаю сьогодні, що було б добре, якби це рішення було ухвалене вчора в парламенті, але, на превеликий жаль, нам вистачило 204 голоси, хоча потім 250 голосів проголосували вже за основу. Цей закон фактично залишився ще для того, щоб він був ухвалений.
Але, на превеликий жаль, ми будемо чекати декілька тижнів до наступного засідання.