На Київщині шахраї ремонтують школу "на папері" [ Редагувати ]

Тендер провели, гроші виділили, а роботу - не виконали. Такі історії для України типові. Та особливе нахабство - коли наживаються на дітях, як от в Березані на Київщині. Чотири мільйони гривень там витратили на ремонт шкільного подвір'я, але воно так і лишилося в аварійному стані. Анна Демиденко поїхала подивитися, в яких умовах навчаються школярі.
Це школа в невеликому містечку - Березань на Київщині. Коли обласна адміністрація виділила сюди на утеплення і заміну вікон 3 мільйони 700 тисяч гривень, місцеві зраділи, проте зараз кажуть - краще б взагалі не починали ремонту.
"До грудня місяця замінили вікна і в грудні почали робити утеплення, яке по всім нормам не повинно було бути, бо вже погода далася взнаки. 30 грудня закінчились певні роботи, фінансовий рік закінчився і на тому роботи завершилися", - говорить Володимир Тимченко, Березанський міський голова.
На початку навчального року батьки до школи дітей - не відпускали.
"Тут раніше стояли і ліса і газові балони, все було. Територія прибиралася особисто нами, педагогічним колективом. Кожен вчитель і я особисто відповідаємо за те, щоб дитина не постраждала від того матеріалу, який знаходиться на території", - розповідає Ольга Ігнатій, директор Березанської школи №1.
Пан Володимир попросив усе з'ясувати очільника Київської обласної адміністрації. Його підлеглі з департаменту регіонального розвитку та ЖКГ проводили тендер і обрали підрядну фірму ТОВ "Капрол Буд Груп", а потім підписали акт виконаних робіт.
"Ми викрили систему - кожна підрядна організація, яка мала намір працювати за кошти обласного бюджету була змушена вступити в корупційну змову і сплатити ще до тендера чиновникам адміністрації 20% від вартості всього об'єкту готівкою до проведення конкурсних процедур, тільки для того, щоб мати гарантію перемоги в тендері", - повідомив Олександр Горган, голова Київської обласної адміністрації.
Усіх причетних до оборудки - звільнили. За всіма фактами обласна прокуратура відкрила кримінальні провадження. Місяць тому підрядники, опускаючи очі, обіцяли - таки завершити роботи.
"- Короїд залишилося зробити... - Так, почекайте, ми бачимо фундамент не виконаний, ви підписали акти, отримали кошти, де фундамент?"
Та зараз на місці бачимо - ніхто нічого не робить. Цвяхи та будматеріали досі лежать на шкільному подвір'ї. А вчителі та учні з острахом очікують дощів.
"- Відливу немає - воно намокає, вага збільшується і моментально все падає на низ. Оце така якість робіт, бачите, не заповнено нічого".
На те, що фірма " Капрол Буд Груп" все-таки виконає умови договору - надія є. Принаймні в такому разі під час судового розгляду справи прокуратура не проситиме стягнути з фірми ще й завдані державі збитки - і покарання буде м'якшим. Історія з цими об'єктами змусила чиновників переглянути схему розподілу бюджетних грошей в області. Тож тепер, за новою програмою, кошти планують передавати одразу на місця, обласні структури їх більше не освоюватимуть. А підрядників обиратиме - громада.
Такі афери в Україні - вже поширена практика. Прокуратура Київської області виявила розкрадання - на сотні мільйонів гривень. У Димері - невідомо куди зникли 9 мільйонів, виділених на ремонт лікарні. У селі Дружня Бородянського району - нібито відремонтували дитячий садок - аж за 8 мільйонів. А ремонт парку в Броварах обійшовся державі у 16 мільйонів, хоча залишився на папері. У серпні фірми, які виграли тендери з усіх цих об'єктів, пообіцяли таки усунути недоліки і закінчити ремонт. Наші журналісти обов'язково перевірять, чи дотримали вони слова.