Американські солдати подарували міні-ферму вихованцям дитячого реабілітаційного центру [ Редагувати ]

У вихованців Краковецького реабілітаційного центру, де навчаються також діти з вадами розвитку, тепер є своя міні-ферма. Свійських тварин подарували військові із США, які зараз тренуються на Яворівському полігоні. Армійці переконані - нові друзі допоможуть малечі з одужанням та навчать відповідальності.
Перші результати бачила Христина Гашенко.
2 кози, 2 качки, вівці та кури - всі у невеличкому хліві. Поруч з тваринами вихованці місцевого реабілітаційного центру. Радості малеча не приховує.
"То є перше яєчко від качечки!"
Особлива увага тут до маленьких овечок та баранчика. Павло старається тваринам дати клички:
"Назвемо Марія, Настя, як хочеш так і назвемо. Як будемо називати? - баранчик Стьопа, - Овечка Таня, ні? - Таня, а друга Валя", - сміються дітлахи.
Діти підопічних не бояться. Навпаки - з неабиякою цікавість спостерігають за ними. А дехто навіть залазить у стійло. Кози реагують дещо неспокійно.
"Вона боїться, бо людей багато, а так вона не боїться нікого".
У Максима дома лиш кури. То ж кіз - каже - доглядатиме з радістю.
"Їсти давати, звикати до них, гуляти з ними, ходити на озеро пити водичку будуть", - говорить Максим Цедуляк, вихованець Краковецького реабілітаційного центру.
Піклуватися про тварин малечу навчатиме фермер із центру.
"Будемо вольєри робити, місця, будем пастися. Розведуться уже більше на другий рік. Будемо годувати, діти будуть помагати, будемо вчитися біля них", - говорить Степан Гресько, співробітник Краковецького реабілітаційного центру.
Яка саме живність дітям до вподоби, - військові розпитали у вихователів центру. Згодом тварин купили у місцевих фермерів.
"Коли ми приїхали вперше, то поцікавились - що треба дітям у Краковецькій школі? Чи тварини чи щось інше для терапії. Ці тварини мають навчити дітей передусім відповідальності - як їх годувати, як за ними доглядати. Якщо говорити про курей - то як збирати яйця, а потім як їх використовувати для себе", - зазначив Джон Браянт, військовослужбовець Збройних сил США.
У Краковецькому навчально-реабілітаційному центрі виховують 50 дітей. Із них - 30 з фізичними вадами. Після закінчення навчання таким дітям складно буде знайти роботу. То ж фермерський досвід допоможе їм у майбутньому, - певна директор центру.
"Така контактна ферма, де дітки будуть самі доглядати тих твариночок, будуть піклуватися про них, здобудуть навики догляду за тваринами, будуть знати - що це можна і реалізовувати і продукт. Тобто, вони зможуть собі надалі працевлаштуватися - тому, що фермерство процвітає в Україні. Це їм, звичайно, допоможе", - підкреслила Наталя Франків, директор Краковецького навчально-реабілітаційного центру.
У реабілітаційному центрі згодом планують розширити міні-ферму. Утім, яких саме тварин заведуть - ще не знають. Кажуть, - спершу порадяться із вихованцями.