На засіданні підготовчої депутатської групи "Опозиційна платформа - За життя" закликала створити комітет з комплексного вирішення проблем Луганської і Донецької області [ Редагувати ]
Верховна Рада запрацювала. Щоправда, лише на кілька годин. Новообрані депутати зібралися на Грушевського, щоб домовитися - коли провести перше засідання. Чи визначилися з датою? Розкаже Ксенія Барвіненко.
29 серпня новообраний парламент повноцінно розпочне роботу. Майже одностайно парламентарії підтримали таку дату. Утім, в опозиції наполягають - зволікати з цим не можна. Адже необхідно вирішувати соціальні проблеми.
"Пропонуємо утворити у складі новообраної ради комітет з комплексного вирішення проблеми Луганської і Донецької області, я хочу звернутись до колег своїх з презилентської фракції, побажати їм просити їх, якнайшвидше сформувати коаліцію і уряд, тому що зараз на часі стоять пиатння які треба ухвалити для сталого економічного зростання, створення нових робочих місць, підвищення продуктивності праці, подолання корупції. А найголовніше - бідності", - говорить Сергій Льовочкін, народний депутат, "Опозиційна платформа - За життя".
"Ми знаємо, чого хоче український народ, це видно по тих результатах виборів, підтримали, отримали підпримку українського народу ті політичні сили, які казали про мир, про необхідність завершення військових дій на сході, про необхідність зміни підхоуд держави до тарифів. Відповідно я вважаю, що саме це має стати метою діяльності Верховної Ради, а саме завершення конфлікту мир і вирішення соціальних проблем з якими ми стикаємось", - говорить Олександр Пузанов, новообраний народний депутат, "Опозиційна платформа - За життя".
Із датою першого засідання визначились і одразу взялися за розподіл обов'язків депутатів. До яких комітетів подадуться новообрані та переобрані парламентарії, поки що це питання вирішуватимуть у фракціях. До того ж, у "Слузі народу" запропонували скоротити кількість комітетів. Із 27 до 22. Депутати пообіцяли подати пропозиції вже наступного тижня. В опозиції наполягають - частину комітетів мають очолювати саме опозиціонери.
"Что касается комитетов и кандидатур на должности председатели комитетов, которые в европейских странах считаются опозиционными - это бюджетный комитет, свободы слова регламентный, по контролю над правоохранительными органами, это счетная палата, антимонопольный комитет, который в нормальных странах возглавляется опозицией. Эти вопросы мы должны будем обсуждать с теми фракциями, которые заявят о своей оппозиционности", - говорить Нестор Шуфрич, народний депутат, "Опозиційна платформа - За життя".
У "Слузі народу" пропозицію розширити повноваження опозиції - підтримали. Зокрема й ухвалення відповідного закону.
"Особисто я вважаю, що закон про опозицію повинен був би бути, я впевнений що весь парламент повинен працювати на перспективу наої держави", - говорить Дмитро Разумков, новообраний народний депутат, лідер партії "Слуга народу".
А от коли чекати на коаліційну угоду, у провладній фракції не зізнаються. Кажуть, потрібно серйозно опрацювати зміст угоди.
"Для нас важлива не стільки якісь речі, пов'язані з організаційним забезпеченням, для нас важливий зміст. Ми повинні перейти від форми до змісту, змістовно викласти всі наші бажання і прагнення, які були гарантовані і обіцяні як в програмі президента України, як в програмі політичної партії. Ми готові об'єднуватись навколо цих речей", - говорить Руслан Стефанчук, новообраний народний депутат, "Слуга народу".
Наступне засідання підготовчої депутатської групи призначили на 21 серпня. До цього часу парламентарії мають ознайомитись із пропозиціями щодо скорочення кількості комітетів і запропонувати своїх кандидатів до їх складу.