У Лондоні переобладнали лікарню для тяжкохворих на COVID-19 [ Редагувати ]
Довга дорога до одужання. Окрему лікарню для реабілітації після найважчої форми ураження коронавірусом облаштували у Лондоні.
Як виходжують пацієнтів, яких повернули з "того світу"?
Цю тимчасову лікарню урочисто відкрили два місяці тому. Виставковий центр переробили під реанімаційне відділення на 4000 тисячі ліжок. Тут приймали найважчих пацієнтів з COVID-19, які не могли дихати самостійно. Але оскільки епідемія пішла на спад - додаткові ліжкомісця стали непотрібні. Тож госпіталь перекваліфікували. Тепер тут проходять реабілітацію ті, хто опинився за крок від смерті.
Джудіт Елліс, голова відділу зі зв'язків з сім'єю лікарні Найтінгейл:
Це надзвичайно важкий період для більшості пацієнтів. Адже вони бачили статистику і розуміли, що можуть не вижити. Тож насамперед їм потрібна емоційна підтримка - ми допомагаємо повернути жагу до життя.
Статистика дійсно не додає оптимізму - після підключення до апарату штучної вентиляції легенів виживає всього 20-30% хворих на коронавірус. Деякі з них повністю ніколи не одужають. Інші - часто мусять заново вчитися ковтати, розмовляти та ходити. Всього за кілька годин на апараті ШВЛ м'язи легень атрофуються, адже всю роботу за них виконує машина.
Бхарат Панканія, старший клінічний лектор медичної школи університету Екзетеру:
Грубо кажучи, на кожен день, проведений у відділі інтенсивної терапії треба один тиждень, для повного одужання та відновлення. Тож чим довше ви знаходитеся на апараті ШВЛ - тим більше часу необхідно для повернення до повноцінного життя.
Штучна вентиляція легень - це крайній метод для медиків. І сам по собі він не лікує від коронавірусу. Лише допомагає організму протриматися довше, щоб імунна система подолала хворобу. Процедура ця не з приємних. Пацієнтам через ніс чи рот вставляють в трахею трубку, яка доносить кисень до крові. Це супроводжується постійними дозами снодійних та обезболюючих. Ані їсти, ані пити, ані говорити під час лікування неможливо. У понад третини хворих розвивається ниркова недостатність.
Кенар Джавері, голова відділення нефрології в університеті Гофстра:
Якщо людина на стільки хвора, що їй потрібна вентиляція легень та інтенсивна терапія, то нирки теж можуть страждати. Адже загальний стан людини погіршується, у неї низький кров'яний тиск, і загалом токсичне середовище, коли відмовляють багато органів, не лише нирки.
Зазвичай, важкі хворі на коронавірус потребують від тижня до двох на апараті ШВЛ. Але є випадки, коли штучна вентиляція триває до місяця. Після виписки таких пацієнтів, ризик їхньої смерті залишається вищим за середній ще близько року.
Важкий перебіг коронавірусу загрожує у 20% випадків. І не всі пацієнти із пневмонією потребуватимуть штучної вентиляції легенів. У решти ж 80% уражених - хвороба проходить легко чи взагалі безсимптомно.