У Британії тестують на людях вакцину від коронавірусу [ Редагувати ]
Побороти пандемію у світі сподіваються за допомогою вакцини. Її розробка - у топі завдань світових науковців та фармацевтів. І тут точиться активна боротьба не лише за якість, а й за першість. Британський препарат уже навіть почали тестувати на людях. Науковці з Лондона намагаються наздогнати колег із Оксфорда. Там клінічні випробування почали ще два місяці тому.
Чим відрізняються препарати і скільки вакцин від коронавірусу розробляють у світі?
Кеті стала першим добровольцем у випробуванні. Їй колють дозу новоствореної вакцини від коронавірусу. Препарат вже пройшов тестування на тваринах. Результати виявилися дуже обнадійливими.
Кеті, волонтерка в клінічних випробуваннях вакцини:
Я вирішила стати добровольцем, - адже не знала, чим ще можу допомогти. Я розумію, що ми не повернемося до нормального життя, - якщо не з'явиться вакцина.
Препарат доволі унікальний. Адже зазвичай вакцини містять ослаблену форму вірусу. Та у цьому випадку, науковці створили синтетичний відповідник COVID-19. Це значно спростить виробництво вакцини.
Робін Шатток, професор Імперського коледжу Лондона:
З одного літра вакцини ми отримаємо два мільйони доз! Лише уявіть, - це як одна пляшка лимонаду. Тобто, якщо випробування будуть успішними - ми швидше забезпечимо світ вакциною.
Випробування на людях триватимуть кілька місяців. І кількість добровольців збільшуватиметься з кожним днем. Щойно стане зрозуміло, що вакцина не дає побічних ефектів та викликає позитивну відповідь імунної системи.
Катріна Поллок, керівниця клінічного випробування вакцини Імперського коледжу Лондона:
Я б не працювала над випробуваннями, якби не сподівалася, що ми отримаємо прекрасну відповідь імунітету. Але, звісно, потрібно чимало часу, щоб оцінити цю вакцину.
Науковці сподіваються, що препарат буде готовий на початку наступного року. Але не виключено, що він виявиться неефективним. Та у британців є ще один варіант. Іншу вакцину розробляють у Оксфорді. Там випробування на людях тривають уже два місяці. І в них беруть участь не лише британці, але й жителі Бразилії та ПАР.
Сьогодні у світі близько 120 команд науковців розробляють вакцини від коронавірусу. Чимало з них навіть не дійдуть до стадії випробування на людях. Наразі до клінічних випробувань допущені лише 13 препаратів. Зокрема, 5 у Китаї, 3 у США та 2 у Британії.