У Запоріжжі будинок тріщить по швах: чиновники почали пошук винуватих [ Редагувати ]
У середмісті Запоріжжя тріщить по швах... багатоповерховий будинок. Люди терміново збирають речі й тікають. Чиновники ж шукають причини аварійної ситуації та думають, що робити з будівлею надалі. Подробиці - у наших кореспондентів.
Ось такі дерев'яні підпірки в під'їзді цього будинку на проспекті Соборному ставлять скрізь. І на сходових майданчиках, і у квартирах. Кажуть - аби дах не впав на голови людям. За лічені дні невеличкі тріщини у стінах перетворилися на щілини розміром з кулак.
Просідати будинок почав наприкінці минулого тижня. Чиновники кажуть - імовірна причина - підтоплення фундаменту. Втім, де протікає - шукають.
Юрій Назаренко, заступник начальника цеху каналізації КП "Водоканал":
Все коммуникации водопроводные, вода - герметичная. По крайней мере, с той стороны мы смотрели, обследовали. Это, скорее всего, такие вещи происходят, когда внутри домовые сети дают течь. То есть в подвал попадает вода.
Поки комунальники працюють, мешканців чотирьох квартир уже евакуювали з аварійного під'їзду.
Владислава Макушина, мешканка будинку:
Стены. Потолки. Пол. Расходятся. Жить, ну здесь нельзя жить. Аварийное состояние. Нам сказали, выезжать, мы собираем вещи. Сами выезжаем, потому что тут очень опасно находится. Падает потолок. Сегодня упала на человека балка с потолка.
Поспіхом збирають речі ще дві родини.
Поліна Лаврова, мешканка будинку:
И специалисты нам сказали, что дом будет просаживаться еще как минимум месяц. И то есть, до какого момента он просядет, никто не знает.
Аби заспокоїти людей, біля будинку встановили цілодобове чергування. Аварійна бригада, поліція та рятувальники. Що три години - перевірка встановлених маячків.
Раїса Пацелі, співробітниця КП "Запоріжремсервіс":
По маякам на деформационном шве, суточное раскрытие меньше. 2 мм всего. Это на уровне верхних этажей. На первом этаже без изменений.
Аби не задувало - шпаклюють наскрізні тріщини.
Цемент. Песок. Шпаклевка. Шоб схвачувалось.
Віктор Гординський, заступник міського голови Запоріжжя:
Для того, чтобы во-первых, не попадали туда осадки. И во-вторых - эта же заделка швов даст нам возможность визуально продолжать наблюдать за динамикой деформации по дому.
Долею аварійного будинку перейнялися краєзнавці. Так звана сталінка, побудована в 1956 році, входить до Держреєстру нерухомих пам'яток України. І є прикрасою головного проспекту Запоріжжя. Істориків обурила поведінка ремонтників, коли ті почали трощити рідкісну фасадну плитку.
Они решили дом еще сильнее развалить.
Роман Акбаш, краєзнавець:
Обследовали плитку. Ну, просто ее сбрасывая и разбивая просто даже не глядя, куда он ее там бросает. Она разлетается в клочья. И вот человек, который демонтировал, он наверное не совсем понимает, что он эту плитку уже нигде не возьмет.
У мерії пообіцяли все виправити й відремонтувати аварійний будинок. Утім, жодних термінів називати не беруться.