Вибори у Харкові: чи зможе Геннадій Кернес прийняти присягу [ Редагувати ]

У Харкові, за попередніми даними, перемогу вже в першому турі отримує чинний міський голова Геннадій Кернес. Проте в харків'ян є питання: чи зможе він прийняти присягу і керувати містом. Оскільки вже понад місяць Кернеса лікують у німецькій клініці "Шаріте".
Востаннє Геннадія Кернеса жителі Харкова бачили під час святкування Дня міста 23 серпня.
Сегодня у нас День города. Сегодня мы чествовали и награждали почетных граждан города Харькова.
І більше він на публіці не з'являвся. А 16 вересня вже хворого Кернеса, медичним спецлітаком відправили на лікування до Берліна. Відтоді ані фотографій, ані звісток з клініки "Шаріте", де перебуває міський голова - не було.
Увесь цей час друзі й соратники запевняли: з ним все гаразд, і він ось-ось повернеться до Харкова. Та в день голосування Кернеса в місті не було. А його заступник знову запевнив: Геннадій Адольфович одужує й навіть вже знає, що переміг на виборах.
Ігор Терехов, заступник Харківського міського голови:
То, что касается состояния Геннадия Адольфовича - оно стабильное, нормальное, оно не вызывает никаких сомнений, ни у нас как у членов команды Геннадия Адольфовича, так и у врачей. Никакой угрозы жизнедеятельности нет.
За законом, після оголошення результатів виборів міський голова має прийти на сесію й особисто скласти присягу. Політолог Юлія Біденко говорить - церемонію на деякий час можуть відкласти.
Юлія Біденко, кандидат політологічних наук:
Скоріш за все, буде звернення до виборчої комісії з проханням відтермінування прийняття присяги та вступ на посаду, але при цьому рада буде повноважною, вона обрана легітимно, легально, і скоріш за все, тимчасово буде обрання за допомогою президії секретаря міськради, і управління поки що оперативними питаннями міста також можливе навіть за відсутності мера.
Та безкінечно відкладати також не можна.
Юлія Біденко, кандидат політологічних наук:
Але дуже цікаво, якщо присяга в принципі не буде прийнята Геннадієм Кернесом, тоді вже буде багато залежать від парламенту, який мусить призначити нові вибори.
В Україні подібних прецедентів ще не було. Чернівці і Луцьк - якийсь час жили без мерів, але без керманичів міста опинилися вже після присяги голів і обрання секретарів. І, можливо, щодо Харкова доведеться знаходити непрості рішення. У будь-якому випадку, новообрана міськрада має зібратися на першу сесію не пізніше 17 грудня. І під час першої сесії мер має скласти присягу.