Чи варто вакцинуватися від COVID-19 і як підготувати себе до щеплення [ Редагувати ]
Поки весь світ розпочав програму вакцинації від коронавірусної інфекції, Україна поки лише готується до закупівель ліків. Чи варто вакцинуватися від COVID-19 і як підготувати себе до щеплення - ці питання вже стоять перед українцями.
Що приховується в ампулі з протиковідною вакциною і для кого вона зможе стати скоріше небезпечною, аніж корисною?
Будь-яке щеплення починається з підготовки. Медики кажуть: підставляти плече під голку можна лише після консультації з лікарем та за відсутності будь-яких запалень в організмі. Адже результат невчасної імунізації може бути надто непередбачуваним. Наприклад, у дорослих із захворюванням печінки сироватка може викликати епілепсію, а у дітей - розвиток аутизму.
Олена Бачинська, лікарка алерголог-імунолог:
Перед тем как делать любую вакцинацию, особенно детям, нужно сделать общий анализ крови, биохимическое обследование печеночной функции. Я бы еще рекомендовала детям проверят феритин, чтобы не было скрытой анемии. Когда есть скрытый железодефицит, то детоксикация печени идет на 40% от нормы.
Наталія у списку тих, кому вакцинуватися не можна. Чотири роки тому під час вагітності вона застудилася. Здавалося б, банальні кашель та нежить дали серйозні ускладнення. За рік вона вже потребувала пересадки серця. У 2017 році його, на щастя, отримала. Відтоді, аби нове серце працювало без збоїв, щодня приймає спеціальні препарати.
Наталія Омельчук, пацієнт з пересадженим серцем:
Достеменно невідомо, як саме будуть працювати ці препарати, відповідно ми не проти, ми тільки "за" і дуже сподіваємося на те, що справді знайдеться ця вакцина, і вона нам підійде, і ми зможемо жити повноцінним, звичайним життям і рухатись вперед і ні про що не переживати.
Щоправда, не менша небезпека для Наталі захворіти на COVID-19.
Наталія Омельчук, пацієнт з пересадженим серцем:
Для пацієнтів, які пережили трансплантацію органів, COVID-19 насправді є небезпечним, ми не знаємо, як наші органи відреагують у зв'язку з тим, що у нас немає імунітету, нам будь-яка інфекція страшна. А така невідома, в принципі, ще не вивчена інфекція, як COVID-19, є для нас як фільм жахів.
COVID-19 став фільмом жахів для багатьох українців. І хепі-енд у ньому обіцяє лише масова вакцинація. Та чи усі готові до цього. Прибічників та противників щеплення від коронавірусу приблизно однакова кількість.
Я не вважаю за доцільне тому, що вірус мутує, вже декілька різновидів.
Я боюся. Вакцина ще не пройшла якогось періоду тестування, дуже маленький період.
Це абсолютно нормальний процес, всі інші країни вакцинуються, тому тут не бачу нічого поганого, якщо будуть вакцинувати й у нас.
Максимум дві тисячі за одну, - це максимум, що ми потягнемо. Світ змінюється, багато чого нового, всього боятися, - то як жити?
Тож рішення прищеплюватися від COVID-19 чи ні, більшість українців прийматимуть лише з огляду на свої погляди. Наталі ж та таким як вона поки залишається хіба що самотужки підтримувати свій імунітет та сподіватися, що недуга просто омине.