Під Києвом допомагають птахам пережити холоди [ Редагувати ]

Більшість перелітних птахів цьогоріч залишились зимувати в Україні, сподіваючись на теплий клімат попередніх років. Але зима підвела. Неочікувані морози їм пережити важко - пернаті страждають від обмороження, голоду та зневоднення. Допомагають птахам пережити холоди у притулку під Києвом. Там побувала Марія Кагал.
Марія - ветеринар диких тварин. Притулок для птахів започаткувала 4 року тому. Хоча спочатку планувала відкрити лише ветеринарну клініку - першу в області, що спеціалізувалася б на лікуванні саме диких тварин.
Марія Микитюк, засновниця реабілітаційного центру для птахів:
Потім почалися такі великі потоки і обсяги роботи з дикими тваринами і такі травми, які були несумісні з поверненням на волю і встало питання про створення притулку саме для тих птахів, яких ми, за технічних якихось питань, не в змозі вилікувати.
На території притулку - 8 вольєрів для птахів, а також обладнані окремі місця для тварин. Сюди передають на лікування пернатих з усієї України. Хтось хворий чи поранений внаслідок негоди, а хтось постраждав від рук людини. Після реабілітації їм роблять необхідні щеплення та відпускають на волю. А тих, які після травм у природному довкіллі самостійно не зможуть вижити лишають у притулку.
От існує така недолуга традиція, випускати на випускні вечори, на свадьби, на весілля випускати білих голубів. це вважається на щастя, але насправді для голуба це вірна смерть. Ця птаха є декоративна, вона не знає що таке воля.
Також, Марія, разом з іншими волонтерками допомагають перезимувати птахам у дикій природі.
Марія Микитюк, засновниця реабілітаційного центру для птахів:
Наразі як ви можете бачити майже вся річка замерзла, тому через день ми приїжджаємо сюди, там де є відкриті участки води і сипимо корм для качок, також сюди прилітають цаплі для того, щоб підживитися та лебеді.
Волонтери кажуть - нині, через діяльність людини популяції багатьох видів диких птахів скорочуються, тож своїм прикладом хочуть надихати інших допомагати крилатим красеням вижити. Та проте - робити це слід правильно. Ідеальний раціон для більшості з них - це пшениця, просо, волоський горіх та насіння соняшника.
І в жодному разі не хліб, адже він спричиняє процеси бродіння та призводить до повільної смерті птаха. Та окрім пернатих, від сильних морозів страждають й безпритульні собаки та коти. І їм допомагати також потрібно правильно.
Олена, зоозахисниця:
Інколи люди думають, що вони допомагають, коли приносять сюди їжу. На жаль, вона не вся підходить. Тобто, цим скелетом оселедця ви тварину не нагодуєте, а навіть більше зашкодите.
Якщо хочете справді допомогти - зоозахисники радять годувати чотирилапих збалансованим кормом, а також не забувати про теплу воду.