Забути про стенокардію: українські кардіохірурги запровадили унікальну методику лікування серцевої хвороби [ Редагувати ]
Операція на серці через міні-розріз. Українські медики впроваджують унікальну методику лікування серцевих патологій.
Лікування хворого з діагнозом, як у Лева Вікторовича, - передбачає лише хірургічне втручання.
Лев Хазрон, пацієнт:
Три сосуда питающие сердце, коронарные сосуды забиты, почти на 90%, и вот когда я ускоряюсь при ходьбе, или даже когда мне хочется пробежаться, сразу сжимает.
А бігати Леву Вікторовичу хочеться. Попри поважний вік - 88 років, не збирається ні на пенсію, ні на лікарняний. Чоловік працює архітектором, їздить на роботу на моно-колесі, адже це дарує йому відчуття польоту.
Лев Хазрон, пацієнт:
Я все время работаю, и сейчас работаю, даже вот с собой взял материалы работы.
Тож коли дізнався про унікальну методику лікування - одразу погодився.
Лев Хазрон, пацієнт:
Операция, вы же понимаете, она серьезная, на открытом сердце, но за этот период подготовки, я настолько себя загипнотизировал что я совершенно спокоен.
Раніше в таких випадках під час операції пацієнтові розрізали грудну клітку, тож процес реабілітації був тривалим і важким. Нині ж достатньо одного надрізу, щоб відкрити доступ до серця, тому відновлюватиметься людина значно швидше.
Андрій Цвік, серцево-судинний хірург:
На другу добу він вже буде без проблем рухатися по лікарні по коридору, сам себе обслуговувати, виконувати все те фізичне навантаження яке він і виконував, ну з певними уточненнями. І пацієнт може швидше повернутися до свого фізичного життя.
Гліб Ємець, серцево-судинний хірург, провідний спеціаліст із міні-інвазивної хірургії та транскатетерних технологій:
Через три недели после операции пациент может идти и заниматься любыми физическими нагрузками, которыми он хочет. Второе преимущество - для женщин, потому что женщины очень переживают, какие будут шрамы после операции. В случае с женщинами этот доступ мы делаем под молочной железой и в купальнике, в бюстгальтере не видно, что была операция на сердце.
Методика міні-інвазивної хірургії не нова, її застосовують уже понад 10 років. Утім, опанувати її вдається не кожному хірургу.
Гліб Ємець, серцево-судинний хірург, провідний спеціаліст із міні-інвазивної хірургії та транскатетерних технологій:
Это технически сложнее для хирурга - через маленький доступ сделать операцию на сердце. Для хирурга самое важное - это руки. И когда хирург не может засунуть руку и потрогать сердце - это очень дискомфортно. Тут даже хирург должен мыслить иначе, и другие пути развития, и по другому смотреть на пациента.
У всьому світі лікарів, які змогли освоїти цей метод хірургічного втручання, можна порахувати на пальцях обох рук, двоє із них - українці. Лікарі сподіваються, що за кілька років зможуть у такий спосіб лікувати більшість серцевих патологій.