ВР відновила роботу та відкрила доступ для журналістів: про що сперечалися депутати [ Редагувати ]

Політичний сезон в Україні стартував. Офіційно. Сьогодні під куполом знову зібралися депутати. Насамперед визначали, що робитимуть восени. На порядку денному - і скандальні законопроєкти - 5600 про податкові зміни, і про деолігархізацію. А ще обранці чекають від міністрів проєкт бюджету на наступний рік. Ті обіцяли його подати до 15 вересня. І вочевидь кошторис теж буде причиною політичних суперечок.
А от про що сперечалися сьогодні? І що встигли ухвалити? Анна Каменєва розкаже.
Екватор роботи парламенту. Після двох місяців канікул нардепи знову в залі.
Відкрили шосту сесію, а заразом і кулуари парламенту, які були закриті для журналістів півтора року. Щоправда, відкрили частково. Обмежили і кількість представників медіа, і територію - отакими стрічками. Проте доступ до нардепів залишився. І тут же в кулуарах журналісти поспілкувалися зі слугою Олександром Трухіним. Два тижні тому він потрапив у скандальну ДТП із шістьма постараждалими. Хто був за кермом - не каже, і запевняє - до масового видалення новин про аварію не причетний.
Олександр Трухін, народний депутат, "Слуга народу":
Я не был пьяный и я могу точно сказать, что я не виновен. Когда будут опубликованы все материалы следствия, я выйду на открытый брифинг, абсолютно как бы открыт, хотел на самом деле собрать брифинг и прокомментировать журналистам, но еще раз повторюсь - и следователи, и авокаты запретили что-либо комментировать.
Тим часом під куполом спікер озвучує завдання на цей політичний сезон.
Дмитро Разумков, Голова Верховної Ради України:
Ми повинні сконцентрувати увагу на законах, які зможуть поліпшити соціальні умови існування громадян. Друге питання - питання економічного зростання. Важливим аспектом залишається боротьба з ковідом.
І одразу - до роботи. Цілий блок освітніх ініціатив. Зокрема про те, щоб і в приватних вузах були бюджетні місця. Документ ухвалили у першому читанні. А ще нардепи перезапустили індустріальні парки. Інвестори отримають преференції, держава - робочі місця. На це щороку виділятимуть 2 мільярди гривень.
Сергій Євтушок, народний депутат, "Батьківщина":
Індустріальний парк має чітко розуміти, що там в ньому буде. Зараз цей законопроект цього не визначає. Тому там може бути все, що завгодно - до будь-яких заводів, наливайок, гральних закладів. Ми в цих умовах не зможемо контролювати дії цих представників.
Наталія Королевська, народний депутат, "Опозиційна платформа - За життя":
Щодо кредитування, це щодо пільгового режиму, це щодо рішення як виділяти землю, як приймати ці рішення, щоб не створювати неравну конкуренцію всередині країн. Але питання залишаються, на жаль, не врегульованими.
Хвилю критики опозиції викликав і сьогоднішній порядок денний.
Ярослав Железняк, народний депутат, "Голос":
Є безліч законів від кабінету міністрів. Два місяці парламент не працював. якщо ви відкриєте ці закони - там точкові зміни. Слово "звання" перевести на слово "кваліфікація"… Слухайте, ну повинна ж бути якась стратегія, ну в нас повинно бути хоча б розуміння. Ми комунізм будуємо чи капіталізм? Повинно бути якесь бачення.
У монобільшості на цей тиждень уже проанонсували розгляд банківських законів, необхідних для отримання траншу МВФ.
Данило Гетманцев, народний депутат, "Слуга народу":
Я прогнозую отримання траншу в першій декаді жовтня. Бо отримання траншу - це не тільки прийнятття нами цих двох питань -НАБУ і НБУ, це ще і засідання борду МВФ, яке відбувається раз на місяць. і вже за результатами засідання борду ми отримаємо відповідний транш.
А от уже отримані майже 3 мільярди доларів від Фонду нардепи пропонують спрямувати на соціальні питання.
Петро Порошенко, народний депутат, "Європейська Солідарність":
За рахунок грошей Міжнародного валютного фонду, а це світова практика, виділити 13-ту пенсію всім, хто отримує пенсію нижче середньої.
Юлія Тимошенко, народний депутат, "Батьківщина":
Віддати сьогодні на субсидії. Це, приблизно, ми пропонуємо трошки більше мільярда. 80% родин буде неплатоспроможними зовсім. Це розвал енергетичної системи України.
Неплатоспроможними можуть бути і міста. Опалювальний сезон - під загрозою.
Юрій Бойко, народний депутат, співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя":
Мэрам городов дали договора, платеж за газ - 20 тысяч грн за тысячу кубов. На бюджетную сферу - это просто колапс. Это просто невозможно выдержать никакому городу. Мы должны потребовать просто в правительства, чтобы они сделали нормальный тариф. И это уже требование всего народа. Если парламент на него не откликнется, то парламент просто разгонять надо.
Та на порядку денному на завтра тарифних питань нема. Утім, нардепи планують зібратися після пленарного засідання ще й на позачергове. Аби звернутися до Конгресу США з проханням надати Україні статус основного союзника поза НАТО.