"Жовта" карантинна зона в Україні: чому люди не зважають на вимоги карантину? [ Редагувати ]
Відсьогодні вся Україна - в "жовтій" карантинній зоні. А це значить, що школи функціонуватимуть лише, якщо 80 відсотків їхніх працівників вакциновані хоча б однією дозою. Для молодших класів і дитсадків зробили виняток - їх закриють, тільки коли регіон опиниться у "червоній" зоні.
Театри та кінотеатри можуть бути заповнені до двох третин. У ресторанах - не більше ніж четверо людей за столиком. А в спортзалах - одна людина на 10 квадратних метрів. Носити маски в громадських закладах і транспорті, а також дотримуватися дистанції - залишається обов'язковою вимогою.
Та це - правила на папері. А чи змінило "пожовтіння" життя українців у реальності? Наші журналісти з різних областей - перевірили.
Жанна Дутчак, кореспондентка:
Івано-Франківщина. Як і решта областей України - відсьогодні "пожовтіла". Утім, зміна кольору не сильно змінила життя прикарпатців. Принаймні, особисто я, коли вранці виходила з дому, очікувала, що побільшає тих, хто носить маски. Утім, карантинних вимог не дотримуються навіть у громадському транспорті.
Без масок не тільки пасажири, а й водії.
Володимир, водій комунального автобуса:
Чого без маски? -Ой, тільки що зняли. - Пане водій, а ви чого без маски? - А що вже треба маски? Ще команди не було. - А яка має бути команда? - Що маємо їхати в масках.
А це - місто Тисмениця. І тут ситуація не краща. Водій міжміського автобуса - без маски. Побачивши камери, чоловік тисне на газ. І ледь не збиває нашу знімальну групу.
У водіїв місцевих автобусів маски просто лежать поруч.
Дмитро, водій рейсового автобуса Тисмениця - Івано-Франківськ:
Добрий день. Чому без маски? - Бо я тільки зняв там во…- Але ми бачили ви приїхали без маски. - А во в мене маска є вона. - Але ви приїхали без. І люди виходили також без маски. Бо вони вже приїхали й скоренько маску знімають, бо треба виходити.
Не відчули особливих змін із запровадженням "жовтої" зони й більшість її жителів.
Марія, жителька Тисменицької громади:
Єдине що, мабуть, люди почали більше почали носити маски. Тому що страшно.
Для кого змінилося життя - так це для батьків школярів. Пані Наталя розповідає: старший син - тепер на дистанційці. У школі вакцинувалося менше ніж вісімдесяти відсотків учителів.
Наталя, жителька села Милування:
В школі вони вчаться…а так вони сидять дома в телефоні. А дистанційне навчання це взагалі. це не навчання, діти тупіють.
На Прикарпатті у звичному режимі лишилися працювати менше ніж чверть усіх шкіл. Частково на онлайн навчання перейшов і ліцей у селі Клубівці. Директор каже: щепилися вже 70%.
Володимир Пронюк, директор Клубівецького ліцею:
Я думаю, що незабаром ми подолаємо цю планку у 80 відсотків.
Руслан Савчук, головний санітарний лікар Івано-франківської області:
Контролючі органи такі, як держпродспоживслужба, поліція, сьогодні вже почали активно працювати по всіх громадах нашої області з метою виявлення колективів де не дотримуються цих вимог.
Олена Мендалюк, кореспондентка:
Дніпро теж почало жити за правилами "жовтої карантинної зони". Головна інтрига дня - чи сіли за парти школярі? А ще - як працюватиме громадський транспорт і чи зміняться умови відвідування кафе та ресторанів?
15 шкіл Дніпра мали б перейти на дистанційне навчання. 24 школа - у цьому списку.
Ірина Дмитрієва, директорка школи №24:
Нам не вистачало для того, щоб було 80% не вистачало чотири вчителі.
Однак за добу в закладі виправили статистику і подолали необхідний бар'єр вакцинованих педагогів.
Я думаю, що ви сьогодні всі готові прийшли на урок.
Ірина Дмитрієва, директорка Дніпровської школи №24:
Дітям потрібно навчатися в офлайн режимі.
У "жовтій" карантинній зоні жорсткішими стали вимоги й до роботи кафе, ресторанів та кінотеатрів.
Крем маскарпоне і вишневий конфітюр. Хорошо, давайте его.
Кав'ярні й надалі приймають відвідувачів. Тут кажуть: і до сьогодні дотримувалися всіх вимог - масковий режим, дистанція та дезінфекція.
Олександр Купрієнко, ресторатор:
Наразі ми будемо просто попереджувати людей, що є велика ймовірність, що у червоній зоні вже буде обов'язково сертифікат або не проходження ні в кафе, ні в торгові центри, нікуди майже.
Самі ж жителі міста змін у повсякденному житті ще не відчули. Про жорсткіші обмеження знають, але дотримуються їх не всі.
Ганна, жителька Дніпра:
Особенно в транспорте. Не особо так ощутилось.
Людмила Безгіна, жителька Дніпра:
В транспорте очень много людей без масок, основная масса. Поэтому никого не пугает.
Та за порушення правил карантину передбачені чималі штрафи. Пересічні містяни за свою безвідповідальність можуть заплатити від 17 до 34 тисяч гривень. А для посадовців суми можуть сягати ста сімдесяти тисяч.
Олена Бринза, кореспондент:
На Кіровоградщині - "жовта" карантинна зона значних змін не принесла. Однак це не стосується шкіл. З 305 (трьохсот п'яти) навчальних закладів у регіоні відсьогодні - 155 перейшли на дистанційну форму навчання. А все через низький рівень імунізації.
Краща ситуація з вакцинацією серед освітян у Кропивницькому. Із сорока шкіл до норми імунізованих не дотягли лише три.
Лариса Костенко, начальниця управління освіти Кропивницької міської ради:
Одна школа повністю закрита на дистанційне навчання і дві школи працюють у змішаній формі, це означає в 17 школі де відсоток вакцинації на сьогодні 74%, працюють 1-4 класи.
Та й ситуація із коронавірусом у Кіровоградської області доволі обнадійлива. На сьогодні в лікарнях зайняті не більше ніж десять відсотків місць. Вісім пацієнтів підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
Надія Оперчук, головна санітарна лікарка Кіровоградської області:
Тенденція іде до зростання, ситуація в Кіровоградській області напружена, але контрольована, протягом останнього місяця ми відмічаємо тенденцію зростання захворювання серед дітей, якщо за весь серпень було лише дев'ять випадків серед дитячого населення, а вважаємо ми від 0-18, то за 20 днів вересня їх було 26.
Також відсьогодні на дистанційному навчанні три найбільші Виші Кропивницького.