Кличко: Додатком "Київ цифровий", який об’єднує низку міських сервісів, користуються вже понад 1 мільйон киян [ Редагувати ]

Додатком "Київ цифровий", який об’єднує низку міських сервісів, користуються вже понад 1 мільйон киян. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко, звітуючи про результати роботи міської влади за рік, що минає.
"Цей застосунок працює за принципом "місто в телефоні". Він став доступним для киян у 2021 році та об’єднує низку міських сервісів, кількість яких ми постійно збільшуємо. Додатком користуються вже понад 1 млн киян. Зокрема, через "Київ цифровий" мешканці столиці завантажили понад 500 тисяч транспортних карт. Вигідно купували поїздки в громадському транспорті та проїзні майже 3 мільйони разів. А також – поповнювали свої картки", – повідомив Кличко.
Він зазначив, що кияни щодня оплачують за проїзд квитками з екрану смартфона. 10 мільйонів QR-квитків "пройшли" через додаток. Водії платили за паркування в місті за допомогою застосунку 154 тисяч разів.
У планах столиці – зробити "Київ цифровий" основним інструментом комунікації міських служб із киянами.
Кличко нагадав, що за допомогою додатку "Київ цифровий" також можна голосувати за проекти Громадського бюджету – одного із інструментів місцевої демократії, який столиця впровадила кілька років тому в рамках системи Smart city.
Переможцями Громадського бюджету в 2021-му стали 393 проекти, які втілять наступного року. І профінансують їх з бюджету столиці в сумі 199 мільйонів гривень.
"І ми продовжуємо збільшувати фонд проекту. Так, наступний Громадський бюджет становитиме 220 мільйонів гривень, – сказав Кличко. – Усього, за кілька років, кияни подали майже 8 тисяч проектів. Чверть із них перемогли в голосуванні і отримали фінансування з бюджету міста. У столиці успішно втілили вже понад 1 тисячу проектів. Інші – на стадії реалізації", – повідомив мер столиці.
Він також нагадав, що столиця, першою в Україні розпочала кілька років тому впроваджувати новітні технології в управління містом. – Задля ефективного і прозорого врядування. Зокрема, Київ першим впровадив "Відкритий бюджет", онлайн запис в дитсадки, електронний запис до лікаря, "кабінет киянина", систему петицій до міської влади, систему відеоспостереження "Безпечна столиця". А також – електронну систему закупівель ProZorro. Сьогодні 1800 структурних підрозділів міста здійснюють закупівлі через ProZorro. За період роботи системи Київ уже зекономив понад 11 мільярдів гривень бюджетних коштів. Тільки цього року – понад 2 мільярди.
"І, до речі, столиця цього року отримала від ProZorro-продажі нагороду "Будуємо ринки та довіру разом". – За ефективну співпрацю у проведенні відкритих і прозорих аукціонів у місті", – підкреслив Віталій Кличко.
З презентацією щорічного звіту про роботу міської влади у 2021 році можна ознайомитися тут.