У першу чергу росіяни знищили українські НПЗ: експерт прокоментував "бавовну" на російських нафтових заводах (відео) [ Редагувати ]

У ніч на 23 березня у Самарській області рф дрони атакували Куйбишевський нафтопереробний завод. На ньому горіла колона первинної переробки нафти. Це вже 11-й візуально підтверджений НПЗ, по якому завдали удару.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.
"Березень місяць у російській федерації - час активізації атак на російські НПЗ, і вони надзвичайно ефективні. За оцінками "Ройтерс", у результаті цих нападів виробничі потужності російських нафтопереробних заводів скоротилися аж на 13%. Якщо брати до уваги тільки бензин та дизельне паливо, то їхнє виробництво скоротилося в росії на 9%, а на практиці це означає, що субєкти кремля обробляють на 77,5 тис. тонн сирої нафти менше, ніж до атак.
Також треба зазначити, що сукупний аварійний в росії обсяг запасів нафто переробних заводів у росії досяг 3,5 млн тонн, що в 10 більше, ніж за попередні два роки. І при цьому кількість пошкоджених блоків НПЗ зросла втричі. Тобто такі солідні втрати російської федерації, а враховуючи, що війна досі триває, не виключено, що таких атак буде більше і втрати російської економіки нафти будуть зростати.
І вочевидь буде зменшуватися постачання цього ресурсу на фронт. Але, як ми бачимо, у Білому домі вважають, що атаки на російські НПЗ підвищують ризик російських ударів по нафтопроводах, якими користується західний світ. А також можуть підвищити ціну на нафту. Британське видання стверджує, що адміністрація Джозефа Байдена неодноразово втручалася в цю справу зі зверненнями до української влади...
Війна - це гра в обидва ворота, відповідно, ми не можемо проводити якісь дії на території України, а потрібно знешкоджувати ці ресурси як це було за будь-яких війн, які відбувалося раніше. Нагадаю, коли розпочалося масштабне вторгнення російської федерації, вона в першу чергу здійснювала удари по українських НПЗ, через що ми також дуже багато втратили як в економічному, так і енергетичному сенсах, - розповів Станіслав Желіховський.