Вагітність та пологи під час війни: у МОЗ розповіли, що змінилося (відео) [ Редагувати ]

Відтепер вагітні жінки за власним бажанням можуть розпочати декретну відпустку пізніше 30 тижня вагітності.
Якщо жінка бажає почати відпустку з 30 тижня - додатково нічого робити буде не потрібно.
Якщо ж вагітна висловить бажання продовжувати працювати - під час першого візиту до лікаря після початку 30 тижня вагітності вона має подати відповідну заяву.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповіла заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
"Те що стосується народження дітей, вагітності та пологів в умовах війни було багато спрощень. Перш за все у нас кілька років діють електронні лікарняні. У тому числі вони використовуються за категорією вагітність та пологи.
Крім того, ми впровадили можливість для наших українок, які за кордоном, сформувати дистанційно медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Адже розуміємо, що багато вимушено залишили нашу країну в умовах воєнного часу. Тому для надали можливість дистанційно сформувати медичний висновок.
Також минулого року парламент ухвалив відповідні зміни і тепер вагітні мають можливість самостійно обирати час, коли йти в декретну відпустку. Тобто це може бути і після 30 тижня вагітності за рішенням жінки. Вона подає заяву до свого лікуючого лікаря і обирає.
Загальний період тривалості декретної відпустки залишається незмінним, як і відповідні соціальні виплати.
Крім того, за два роки воєнного часу впровадили за допомогою наших партнерів телемедичні рішення для вагітних. Було отримано кілька сотень медичних приладів, які дозволяють дистанційно спостерігати за станом плоду вагітної вдома. І через спеціальне програмне забезпечення передавати показники - це близько 30 параметрів стану плода - до лікуючого лікаря, який може спостерігати та давати певні рекомендації для жінки, яка перебуває вдома", - розповіла заступниця глави МОЗу.