Рекрутинг у ЗСУ: як стати оператором дронів [ Редагувати ]
Військова служба в задоволення! Це цілком реально, якщо військовозобов'язаний прийде до рекрутингової компанії і обере для себе професію за покликанням. Нині на сайтах оголошень українцям пропонують тисячі вакансій в Силах оборони. Зокрема, оператора дрона. Детальніше про посаду, обов'язки та навички - розповість Михайло Манилюк.
Щоб стати "снайпером", дівчина з позивним "Афіна" звернулася в рекрутингову компанію.
Позивний "Афіна", військовослужбовиця ТрО ЗСУ:
Першого числа я зустрілася з представниками, а в кінці уже поїхала до навчального центру.
Їй допомогли з проходженням усіх військових процедур. І, зрештою, вона отримала те, що хотіла - зброю, з якої тепер влучно стріляє!
- Це мій коханий чоловік. Я з ним не розлучуюсь. Після місяця тренувань дуже просто. - Як зі стрільбами у Вас? - Дуже добре, тверда п'ятірка.
Служити там, де хочеш і ким хочеш! Це можливо, якщо звернутися у рекрутингові центри, наголошують у Міноборони. В Україні їх дедалі більшає і вони мають неабияку популярність!
Олексій Бежевець, уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу:
Сотні й сотні людей звертаються щотижня. Недарма мережа росте: сьогодні у нас вже двадцять шість центрів і вже буквально цього тижня ми будемо відкривати ще центри в різних регіонах країни. Активний є інтерес у людей. Деякі люди приходять з відкритим питанням загалом, а що у вас є? Які є вакансії? А хтось приходить конкретно: хочу в таку-то частину, в мене там служив друг, сват, брат, родич, знайомий.
Нині рекрутингові компанії пропонують українцям тисячі вакансій - від машиніста до зенітника, від танкіста до оператора дронів. Приміром, таких, як цей електронний жучок, що зараз літає тут, у приміщені.
Олексій Бежевець, уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу:
Якщо щось є специфічне і в нашій базі немає такої вакансії - є можливість онлайн пошукати, знайти й запропонувати. У цьому й функція рекрутера - допомогти визначитися. У нас чотири онлайн-платформи авторизовані ще з кінця минулого року - це "РоботаЮА", "ВоркЮА", "Лобіікс" і "ОЛХ", кожен може самостійно пошукати собі щось сконтактувати. Може додатково скористатися послугами рекрутерів у наших центах.
"Drone Force" - програма рекрутингу та підготовки підрозділів безпілотних систем. Спеціалізується на комплектуванні охочих керувати ударними чи розвідувальними електронними "жуками".
Тетяна Муравйова, начальниця рекрутингової групи з комплектування підрозділів безпілотних систем Сухопутних військ ЗСУ "Drone Force":
Це не просто процес рекрутингу. Ми безумовно займаємося з цивільними, залучаємо людей до війська. Ми працюємо саме з цивільними, або думають ще, або вже прийняли усвідомлене рішення і вони хотіли б долучитися до лав ЗСУ і саме до підрозділів безпілотних систем. Ми сьогодні працюємо переважно в онлайн системі. По-перше, ми комплектуємо наше технологічне військо.
Дрони вже довели на полі бою свою ефективність! Втім, щоб електронні пташки працювали максимально влучно, потрібні люди, яких спочатку треба навчити.
Олексій Чорномаз, начальник управління безпілотних систем Командування Сухопутних військ ЗСУ:
По фаховій підготовці у нас на даному етапі чотири програми від сімнадцяти до сорока п'яти діб. Тобто найшвидше ми готуємо на БПЛА коптерного типу, найдовше - літакового типу і ФПВ-дрони. Розподіл, хто на кого навчатиметься, ще відбувається на етапі рекрутингу.
У Міноборони наголошують: навіть, якщо військовозобов'язаний вже отримав повістку, в нього є шанс звернутися в рекрутингову компанію та вибрати собі військову професію.