Військові навчання Китаю і Білорусі: що криється за тренуваннями [ Редагувати ]
Біля польського кордону тривають військові навчання білорусі та Китаю. Офіційно маневри мають статус "антитерористичних" і на меті - відпрацювання таких завдань, як звільнення заручників. Утім, що насправді криється за цими тренуваннями? Розбиралася Катерина Кравець.
Під радянську "Катюшу" китайські солдати уперше марширують на білоруській землі. Спільні навчання тривають від початку тижня на Брестському полігоні - усього за 40 кілометрів від українського кордону.
Олександр Лукашенко, самопроголошений президент білорусі:
Я вам гарантирую, что никаких столкновений на границе с Украиной мы не допустим.
В Україні іншої думки.
Центр національного спротиву отримав відомості, що білоруські силові відомства готуються провести так звані операції під чужим прапором в прикордонній зоні з Україною. В планах у білоруських силовиків "успішно присікти збройні провокації" вздовж українсько-білоруського кордону, після чого буде здійснена спроба звинуватити Україну.
У білоруському КГБ вже й інформаційне поле для цього підготували.
Представник КГБ білорусі:
На кількох напрямках ми відзначили перекидання елітних підрозділів Збройних сил, Національної гвардії, поліції з міста Києва, з кількох інших обласних центрів безпосередньо до прикордонних районів республіки білорусь. Підрозділи, зокрема спецпризначенці, займалися облаштуванням додаткових позицій. Додаткове мінування місцевості. Відзначали виходи груп спецпризначенців до лінії державного кордону.
Мета білоруської влади - справити враження на Пекін, упевнені в українському Центрі національного спротиву.
Ця заява була покликана підготувати інформаційне поле для проведення білоруською стороною власних провокацій, адже їй буде вкрай вигідно в контексті вступу білорусі до Шанхайської організації співробітництва та перших спільних антитерористичних навчань з Народно-визвольною армією Китаю показати спроможність власних органів безпеки до реагування на загрози.
За білорусько-китайським "брязканням зброєю" пильно стежать не лише в Україні.
Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО:
Спільні навчання китайської армії та російських військових у білорусі є частиною шаблону. Це лише підтверджує те, що авторитарні режими дедалі більше зближуються. А також те, як Китай наближається до НАТО - у Європі, Африці, Арктиці та інших місцях. Отже, це вписується в схему, яку ми вже спостерігали - дедалі тісніша взаємодія між Китаєм і росією, а також Китаєм і білоруссю.
Пізніше Олександр Лукашенко заявив, що відвів білоруські війська від українського кордону, бо, цитую, "напругу ліквідовано". Офіційно ж китайсько-білоруські навчання триватимуть до наступної п'ятниці.