Південь рф потерпає від тотальних блекаутів [ Редагувати ]
На росії карма в дії. Уже понад тиждень південні регіони країни-агресора потерпають від катастрофічної нестачі електроенергії. Тотальний блекаут в Краснодарі, Ростові-на-Дону, Таганрозі, Елісті, Улан-Уде, Туапсе та в інших містах. Усе через масштабний збій у роботі Ростовської АЕС. Там сталося аварійне відключення енергоблока. На станції переконують: з радіаційним фоном усе в нормі. А живлення невдовзі відновлять.
Чи відповідає це дійсності? Як виживають незвиклі до дефіциту світла жителі чорноморських курортів в аномальну спеку? Розкажуть наші кореспонденти.
Це промовідео кілька днів тому оприлюднили краснодарські телеграм-канали. Сповіщають про перший з 40 нових трамваїв, які отримало місцеве депо. Переконують: вагони мають низьку посадку для дитячих візочків, а ще обладнані потужними кондиціонерами, вай-фаєм та USB-розетками.
Та найближчим часом вони навряд чи поїдуть. Краснодар. а з ним і весь південь росії потерпають від масових і почасти неконтрольованих блекаутів.
Лише за офіційними даними росЗМІ, а перевірити їх на чесність складно - в столиці краю не працюють півтори сотні підстанцій. Терпець у місцевих жителів уривався. Люди влаштовували невеличкі мітинги. Та перекривали дорогу.
А мер, аби переконати жителів, що він буде з ними допоки проблема не вирішиться, навіть запропонував прикувати себе наручниками до стовба.
Я звідси не поїду. Хочете, прив'яжіть мене наручниками до стовба, якщо вам так буде спокійніше. Тому я буду з вами, допоки не ввімкнуть електропостачання у вашому районі.
За відсутності трамваїв не врятує і власний транспорт. Через знеструмлення не працюють світлофори. Як наслідок, утворюються довжелезні затори.
Перебої в електропостачанні припали на пекельну спеку. Місцева жителька вимірює температуру повітря тепловізором. Кахель нагрівається до шістдесяти градусів, металопрофіль - до сімдесяти трьох. Кондиціонери не працюють.
Натомість можна заощадити на платні за газ - яйце готове за лічені секунди.
Від холодного душу не ховаються навіть коти. І це єдині доступні водні процедури.
До моря не дістатися через затори.
А місцеві пляжі виглядають ось так.
Найміцніші росіяни намагаються дістатися курортів потягом. Приміром, у цьому вагоні сполученням санкт-петербург-сухумі всередині +32, кондиціонер не працює, як і вікна. Не відчиняються.
Темно й у Таганрозі. Віялові відключення тут діють щодня - за словами комунальників, у шаховому порядку.
У своєму телеграм-каналі мер Таганрога Андрій Фатєєв стверджує: роботи з відновлення електропостачання ведуть цілодобово. А на життєво важливих об'єктах задіяні генератори.
Але трансформатори все одно горять…
Горить обладнання й у ростові.
А на хуторі Красний Крим через відсутність світла немає й води - вийшло з ладу насосне устаткування. Без питної води місцеві жителі вже 10 днів. Перші поставки нових генераторів заплановані на кінець вересня.
Значні проблеми з електрикою та водопостачанням у південних регіонах пояснюють аномальною спекою. Мовляв, обладнання не витримує навантажень і перегрівається. А кремлівський диктатор традиційно винуватить захід - мовляв, ті навчилися майнити криптовалюту й тепер крадуть чужу електрику для власних біткойн-ферм. Опозиційні ж медіа повідомляють: днями сталося аварійне відключення одного з енергоблоків Ростовської атомної електростанції. Побоювалися навіть радіаційних викидів.
Напередодні мер одного з міст виклав відеозвернення. Переконує: станція працює у штатному режимі, радіаційний фон у нормі. Щоправда, цифр не наводить.
А ось цю неполадку вже не приховати. Посеред тижня аварія сталася на Гусинозерській гідроелектростанції. Вимкнувся енергоблок, що заживлював Бурятію та Забайкальський край. Знеструмлено понад 7 районів, а це більш як 115 тисяч користувачів.
На тлі цих повідомлень особливого характеру набуває відео двотижневої давності. На початку липня іще до епохи віялових відключень орденом за особливий внесок у розвиток республіки нагородили майстра Елістинської зони обслуговування ліній електропередач.