Поставив на ноги сотні бійців: історія лікаря-волонтера [ Редагувати ]
А далі історія лікаря, який поставив на ноги сотні бійців на Тернопільщині. Анатолій Кноль не лише лікує. З 2014 він ще й волонтерить. Збирає і передає все, що потрібно воїнам на передовій. Для цього об'єднує небайдужих з різних куточків світу. З лікарем-волонтером познайомилася Ольга Лучек.
Андрій був поранений на Мар'їнському напрямку. Пригадує, того дня намагався врятувати побратима. Але ворог застосував дрони. Товариш загинув, а Андрія врятували. Нині чоловік уже три тижні на реабілітації у Заліщицькому обласному шпиталі.
Андрій, військовослужбовець:
Я був лежачий, до 4 місяців я майже лежав, я вже не візочник, я вже ногами рухаю, багато позитивного.
Тут поранених бійців вчать ходити заново.
Анатолій Кноль, головний лікар КНП "Заліщицький обласний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих":
Ми виписали пацієнта, якого нам доставили після лікарні Мечникова, він не міг ходити, не міг говорити, а ми його навчили й ходити, і розмовляти, і за собою доглядати, той Василь вже нам став як рідний.
Володимир - з Чернігівщини. У нього за графіком заняття з фізичної реабілітації. Хлопець каже, вже має позитивну динаміку.
Володимир, військовослужбовець:
Масажі дають результати, дуже великі, бо пошкоджені нерви м'язів, масаж приводить мене до ладу. Поки не рухаюся, на візочку, результат буде, результат видно що є. Відчуття з'являються, бо нервів пошкоджено багато.
У медзакладі працює фізкабінет, лабораторія, кімната аромотерапії й ерготерапії та центр ментального здоров'я. З пацієнтами спілкуються і духовні наставники.
Анатолій Кноль, головний лікар КНП "Заліщицький обласний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих":
Розробка суглобів, відновлення ходьби, психоемоційна допомога, реабілітацію починаємо з кухні. Кухня знає, що хлопець, який прийшов до нас на реабілітацію, повинен відійти від стереотипів казенної лікарняної їжі, а має привикати до домашньої тої, яку йому мама ще варила.
Продуктами допомагають благодійники. От якраз зі США привезли чергову партію допомоги.
Зараз у медзакладі працюють над особливим проєктом - створенням для військових кімнати 3D-візуалізації. Благодійники з Америки обіцяють підтримати фінансово. Потрібно майже 150 тисяч доларів.
Анатолій Кноль, головний лікар КНП "Заліщицький обласний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих":
Буде проводитись навчання ходьби, відновлення ходьби. За допомогою віртуальної реальності, комп'ютерних технологій простіше хлопець ставиться на ноги й простіше його можна повернути до життя.
Анатолій Кноль дбає і про воїнів, які на передовій. Щотижня відправляє захисникам гуманітарну допомогу. Збирає її по всьому світу і вдячний, що українці гуртуються і підтримують наших захисників.
Анатолій Кноль, головний лікар КНП "Заліщицький обласний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих":
Колись всі знали, що я спеціалізувався тільки по медицині, і можна було до мене звертатися, після повномасштабного вторгнення купували й оптичні приціли, і амуніцію, десь в районі 12-15 автомобілів швидкої допомоги було передано у Збройні сили. За наші донати зробили РЕБи, ми передали нашому пацієнту, він у свій підрозділ відвіз. Хлопці щасливі.
Захисники у відповідь…
Дякуємо колективу Заліщицького обласного госпіталю інвалідів війни та реабілітованих в особі директора Кноля Анатолія Георгійовича за надані дрони, а також портативний РЕБ. Насправді ми їх отримали більше, ніж я зараз тримаю в руках, проте майже всі вони вже роздані в групи, працюють в прикордонні Сумщини та Брянщини, та допомагають нам бути уникненими у виявленні з ворожих дронів типу "Мавік", "Зала" та інші. Дякуємо за вашу допомогу. Разом ми переможемо.
А лікарі готують чергову відправку захисникам на передову. Бо переконані, з надійним тилом міцнішає і наш фронт.