На Тернопільщині затримали службовців ТЦК, що заробляли на ухилянтах [ Редагувати ]
Гучне затримання на Тернопільщині. Поліцейські ліквідували масштабні корупційні схеми в одному з районних ТЦК області. Представники територіального центру комплектування налагодили "успішний бізнес" на ухилянтах. Замість проводити мобілізацію, вони допомагали військовозобов'язаним її уникати. За це брали тисячі доларів.
У Тернопільській обласній військовій адміністрації засідає рада оборони. У залі представники головних структур і відомств, серед них і керівники районних ТЦК.
Демонструємо вам одну із задокументованих злочинних груп, яка займалася систематичними поборами, саме очолював цю групу керівник ТЦК.
Поки керівник обласної поліції розповідає про деталі корупційної схеми у районному ТЦК у залу заходять бійці спецпідрозділу "КОРД" із поліцейськими. Одному з керівників ТЦК одразу вручають повідомлення про підозру.
Прошу взяти свої речі й пройти з нами для проведення слідчих дій.
Правоохоронці обшукують авто військкома - знаходять чимало валюти.
Одночасно бійці "КОРДу" проводять ще майже сорок обшуків у Тернопільській та Львівській областях, зокрема і в приміщення районного ТЦК у місті Борщів.
Вилучають чорнову документацію, комп'ютерну техніку та пачки доларів, євро, гривень...
Цю спецоперацію планували ще з весни - розповідає начальник обласної поліції.
Сергій Зюбаненко, начальник ГУНП у Тернопільській області:
В поле зору оперативників карного розшуку потрапила група осіб з-поміж працівників ТЦК СП, окремих працівників органів місцевого самоврядування, а також цивільних осіб, які розробили схему на чолі із районним комісаром щодо ухилення від мобілізації цивільних осіб.
Схем було кілька десятків. І за кожну була встановлена ціна. Так, за анулювання повістки - від чотирьох тисяч доларів. За оновлення облікових даних без проходження ВЛК - дві. За таку саму суму могли зняти військовозобов'язаного з розшуку. Найдорожче - до п'ятнадцяти тисяч доларів - коштувало списання з військової служби та допомога у переведенні з бойової частини в тилову.
Сергій Зюбаненко, начальник ГУНП у Тернопільській області:
Посадові особи ТЦК попереджали цивільних осіб, знайомих, родичів… І попереджували не просто так, а за грошову винагороду. Обдзвонювали, то це виглядало як колцентр.
А за п'ять тисяч доларів допомагали відстрочити службу на пів року. І водночас створювали перепони для тих, хто мав законне на це право.
Сергій Зюбаненко, начальник ГУНП у Тернопільській області:
Суми збільшувалися в діаметральній прогресії. Кожен місяць вимагали все більше і більше. Ті особи, які не мали коштів, щоб відкупитися, вони були залучені до фізичних робіт. Наприклад, будували будинок одному із працівників ТЦК.
Поборами обклали й бізнес. Погрожуючи аграріям вилученням техніки, змушували їх платити "данину". За місяць "заробітки" зловмисників сягали від ста до ста п'ятдесяти тисяч доларів.
Сергій Зюбаненко, начальник ГУНП в Тернопільській області:
Слідчі зараз активно працюють із цивільними особами, а таких у нас за час документування - близько 150, які скористалися послугами працівників ТЦК. Всі вони встановлені, і я думаю, що певна кількість - потерпілих.
У поліції вже встановили, що у керівника районного ТЦК було п'ятеро співучасників. Наразі досудове розслідування триває. Організатору та одному зі спільників слідчі вже повідомили про підозру. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.