Тренуватися, аби вижити: як легка атлетика допомагає бійцям у Львові [ Редагувати ]
Тренуватися, аби вижити. У Львові щотижня проводять безкоштовні заняття з легкої атлетики для чинних бійців, ветеранів та тих, хто тільки планує долучитися до війська. Тренер Олег Семенюк - нині нацгвардієць, а до повномасштабного вторгнення кандидат у майстри спорту і призер чемпіонатів України.
Яка методика тренувань? Чим легка атлетика корисна на полі бою? Репортаж Романа Гавриліва.
На одному зі львівських стадіонів раз на тиждень збираються військовики задля спільних тренувань з легкої атлетики. 8 кіл на біговій доріжці, прискорення з місця, 100 метрів на швидкість і вправи, щоби зміцнити м'язи - це план на наступні дві години.
Олег Семенюк, тренер з бігу, військовослужбовець Нацгвардії:
Наші тренування, вони спеціалізуються в основному на загальну витривалість. Також ми розвиваємо швидкість і силу. Ми тут підтягуємо не тільки ноги, а й серцево-судинну систему, а також загальну фізичну підготовку. Зміцнюється і корсет м'язовий, і м'язи спини, пресу.
Олег - кандидат у майстри спорту з легкої атлетики й призер чемпіонатів України з бігу на 800 метрів. Ще до повномасштабного вторгнення він долучився до Нацгвардії. Але й там не полишив спорту - брав участь у змаганнях. А зараз легкоатлет, щоби допомогти побратимам, проводить тренування з бігу.
Олег Семенюк, тренер з бігу, військовослужбовець Нацгвардії:
Я до війни був і професійним спортсменом, і тренером, це моє все, я без цього не можу. Тим більше я роблю це для військовослужбовців, я відчуваю, що я цей гештальт закриваю всередині, що я допомагаю комусь ставати сильнішим, ставати кращим.
Олег прагне популяризувати фізичну культуру серед українців. Тож його тренування відкриті також і для цивільних, які хочуть долучитися до війська. В Україні поширені курси домедичної допомоги, але знайти щось схоже з фізичної підготовки до армійської служби - складно.
Олег Семенюк, тренер з бігу, військовослужбовець Нацгвардії:
Медична підготовка, тренування зараз на хорошому рівні. Так само вогнева підготовка, стрільба. А як такої фізичної підготовки в нас майже немає. У нас хлопці самі тренуються, самі готуються, але без потрібних знань, якими ми володіємо, можна собі навіть нашкодити.
Нацгвардієць за позивним "Кодак" пішов на фронт після початку повномасштабного вторгнення. Виконував бойові завдання на сході. Добре знає, як це носити на собі 30-кілограмове спорядження. Для цього треба мати сильні спину й ноги. А біг - гарний спосіб зміцнити м'язи.
Позивний "Кодак", військовослужбовець НГУ:
Це дуже сильно прокачує виносливість, тобто ти можеш більше йти, довше йти. Бували ситуації, коли доводилось на собі тягнути поранених. Виносити їх - це також складна задача.
З "Кодаком" погоджується і його побратим Максим. Практичні заняття з фізичної підготовки допомагають вижити на полі бою - переконаний воїн.
Максим, військовослужбовець НГУ:
З самого початку, ще при вигрузці з автомобіля до точок, до СПшок, оскільки багато дронів, треба швидко пересуватися і носити з собою не один десяток кілограм спорядження. Чим швидше добіжиш на позицію, тим буде краще.
Олег планує частіше проводити тренування з бігу та залучати на них якомога більше людей.