На Львівщині брати вирощують баштанні культури [ Редагувати ]
Кавуни з західної України. Двоє братів зі Львівщини вирощують баштанні культури - кавуни й дині. Це не перший сезон для сімейного бізнесу - минулого року вони зібрали 30 тонн врожаю. Незвичайне для області господарство відвідали й мої львівські колеги.
На одному з полів Львівщини другий рік поспіль вирощують незвичні для регіону баштанні культури. Раніше тут були хащі, але ґрунт - піщаний, тож фермер Андрій Кісіль вирішив ризикнути. Експеримент вдався, і вже минулого року зібрали 30 тонн врожаю.
Андрій Кісіль, фермер:
Я довго думав, що на піску можна посадити, весь Інтернет перелистав. Попалося, що кавун любить пісок, тому я вирішив посадити кавун.
Цього сезону до Андрія приєднався рідний брат Іван. Він ветеран російсько-української війни, виконував бойові завдання на Сході ще під час АТО. А у 2022 брав участь в операції з визволення Херсона. Міста, символом якого і є кавун.
Захисник і подумати не міг, що вирощування баштану допоможе відновлюватися після служби.
Іван Кісіль, фермер, ветеран війни:
Я, можливо, не задумувався над тим, що це як засіб реабілітації, але воно, думаю, допомагає. Ти за цілий день напрацюєшся - і сон гарний, міцний. Вночі не просинаєшся.
Пісок і сонце для соковитої ягоди це те, що треба, кажуть брати Кісілі. У спеку щодня по 3-4 години працює спеціальна система поливу, яка проходить під кожним саджанцем.
Андрій Кісіль, фермер:
На піску може рости багато рослин. Головне, якщо дати воду, то може рости практично все. Найсприятливіше це для кавуна - пісок.
Від моменту висадки кавуни дозрівають 65-70 днів. Зібраний урожай від сонячних променів фермери ховають в ангарі з сіном.
Купити культури можна відразу з поля, біля траси. За день, кажуть фермери, буває майже 200 покупців.
Я вже другий день тут беру. Як не тут, то в Жовкві, як є. Беремо постійно - добрі, мені подобаються.
Цьогоріч брати Кісілі вирішили посадити ще і дині. На полях понад тисяча саджанців.
Андрій Кісіль, фермер:
Важко диню вирощувати, бо сильно хворіють, але в нас вона не хворіла. Вродила класно, солодка, люди розбирають одразу - не хватає.
Брати кажуть, їхній бізнес ризикований. Урожай за короткий час можуть знищити град або хвороби рослин.
Іван Кісіль, фермер, ветеран війни:
Були такі моменти, що руки опускалися, рослини починають хворіти. Насіння на 3 гектари - то дуже багато насіння, понад 20000 саджанців висаджено. В то все кошти вкладаються, і ти не знаєш результату, який у тебе буде.
Попри все зараз баштан братів Кісілів розрісся до двох гектарів, проти минулорічних вісімдесяти соток. Наступного сезону фермери планують висаджувати кавуни на ще більшій території.