Безкоштовний "Голосний кемп": як відпочивають діти на Закарпатті [ Редагувати ]
Перезавантаження від війни. Фонд "Голоси дітей" спільно з Фундацією Олени Зеленської організували літній кемпінг на Закарпатті. Діти безкоштовно відпочивали у Карпатах. Розваги, дискотеки, оздоровлення, робота з психологами - це тільки частина програми відпочинку дітей війни. Більше про їхні емоції та переживання, навіть під час улюбленої дитячої пори, канікул, репортаж Мар'яни Мартин.
На столі полотно та фарби: діти у творчому процесі. Майстерклас із розпису бандан захопив так, що в хід замість пензлів пішли руки.
Софія та Аліна, учасниці "Голосного кемпу":
- Я беру відбитки пальців у кожного і робимо сердечка. - А в тебе що за процес. - У мене теж на пам'ять бандана з долонями нашої команди.
Поки одні натхненно зайняті творчістю - інші зарядили водою пістолети і в боротьбу.
Розваги, екскурсії, цікаві та корисні майстеркласи, а ще водні процедури, дискотеки, пікніки: так щодня учасники табору проводять голосний кемп. Дітлахів тут 46, всі вони з різних куточків України. І не з чуток знають, що таке війна.
Софія, жителька Дніпра:
Прильоти я бачила і чула, і це все відчувала, але це було в Дніпрі. І це було дуже страшно. Зараз розслабляєшся тут і спокійно себе відчуваєш.
Табір для дітей від 10-16 років, які постраждали від війни, зокрема з деокупованих і прифронтових територій, організували благодійники. За це літо вже третю зміну оселили на Закарпатті.
Владислава Чичирко, координаторка "Голосного кемпу":
"Голосний кемп" - це проєкт благодійного фонду "Голоси Дітей" за фінансової підтримки фундації Олени Зеленської. Фундація Олени Зеленської профінансувала 4 наші зміни тут. Кожна зміна триває в нас 2 тижні, за одну зміну ми маємо змогу взяти 46 дітей. Попередньо ми розміщували гугл-форму, на якій мали певні запитання, це вік учасників, певні особливості по здоров'ю і головне була мотивація, щоб батьки описали, навіщо цей кемп для дітей.
Благодійні дитячі безкоштовні кемпи проводять вже 3 роки поспіль. За цей час їх відвідали майже 2 тисячі дітей. Програму табору сформували так, щоб учасники мали змогу відпочити у безпечному місці. Спілкуватися з однолітками, розвинути власні таланти й креативність. Протягом 2-х тижнів з дітьми працювали психологи.
Галина Музика, психологиня "Голосного кемпу":
Основне завдання цих занять - дати ресурси дітям, допомогти їм розкритися, допомогти їм проявити свої найкращі сторони. Однозначно кемп допоміг їм розслабитися, пережиті емоції різні, сум, злість, дуже багато радощів. Середовище кемпу для них є безпечним і це вплинуло для них однозначно позитивно.
Матвій приїхав у кемп з Харківщини. У свої 15 років бачив війну на власні очі. Постійні обстріли, звуки сирен, а ще хвилювання за брата, який зараз захищає Україну на фронті. Та хлопець каже, додому повернеться з позитивними емоціями. І з вірою у перемогу.
Матвій, учасник "Голосного кемпу" з Харківської області:
У Харківській області зараз багато обстрілів, їх чутно кожен день, дуже допомагає відволіктись. Це, мабуть, найкращий табір, в якому я був. У мене брат військовий, і ми завжди з сім'єю чекаємо його приїзду.
Діма, привіт! Ми тебе завжди чекаємо вдома!