На Прикарпатті стартував патріотичний вишкіл для юнацтва [ Редагувати ]
На Прикарпатті стартував військовий патріотичний вишкіл для юнацтва. Влаштували його бійці спецпідрозділу Головного управління розвідки міністерства оборони України "Артан". Упродовж тижня воїни навчатимуть своїх вихованців основ військової підготовки. Хлопці та дівчата пройдуть курс з тактичної медицини, топографії, керування безпілотниками. Докладніше розкаже Жанна Дутчак.
Валерію - тринадцять. Він учасник патріотичного вишколу "Звитяга". Разом з іншими юнаками та дівчатами відточує прийоми рукопашного бою на занятті з єдиноборства. Розповідає: в табір приїхав випробувати себе та пройти базовий курс військової підготовки.
Валерій, учасник патріотичного вишколу молоді "Звитяга 3.0. Стяг незламних":
Для молоді - це обов'язково. Тому що вони будуть захищати нашу Україну, і потрібні якісь мінімальні знання для цього. Мій тато хоч і багатодітний батько міг не йти, але він все одно пішов. Бо він хотів захистити свою країну. І я хочу піти по його стопах.
Для Івана з Черкас це вже другий вишкіл цьогоріч. Хлопець каже: умови тут максимально наближені до армійських, і програма - дуже насичена.
Іван, учасник патріотичного вишколу молоді "Звитяга 3.0. Стяг незламних":
Я можу навчитися воєнної справи, це дуже круто. Бажано знати, бо хто його знає, що завтра може бути. Я надіюсь, що ці навички нам ніколи не пригодяться.
На рівні з хлопцями вчаться й дівчата. П'ятнадцятирічна Марія з Ніжина своєю хоробрістю і витримкою змогла здивувати не лише батьків, але й саму себе.
Марія, учасниця патріотичного вишколу молоді "Звитяга 3.0. Стяг незламних":
Я перестала боятися темноти. І я не знала, що я можу відтискатись аж сто п'ятдесят разів. І мама моя теж каже: я думала ти в перший день будеш дзвонить і плакатися: заберіть мене додому. Але ні, такого не було.
Вчаться учасники й керувати безпілотниками: зліт, посадка, польоти на короткі й дальні відстані, розвідка тощо. Основами пілотування ділиться боєць ССО з позивним "Турист". Він зараз на ротації, тож зголосився побути інструктором.
Позивний "Турист", боєць ССО:
Зараз така війна, що вся зав'язана на дронах. Якщо ми не будемо виховувати молодь, нам нема за що воювати. Ми воюємо за наших дітей, відповідно ми повинні їх виховувати.
Серед інструкторів табору і досвідчений боєць спецпідрозділу ГУР "Артан" з позивним "Гетьман". Він навчає дітей основ тактичної медицини.
Позивний "Гетьман", боєць спецпідрозділу ГУР МО України "Артан":
Коли є можливість виїзжджаємо і навчаємо дітей. Вони виходять із тими знаннями, які можуть застосовувати як для себе, так і для товариша. У нас вже багато випадків, коли в цивільному житті їм це знадобилося.
Вишкіл для юнацтва організували бійці спецпідрозділу ГУР "Артан". Національно-патріотичною підготовкою вони займаються ще з 2015 року. Та після початку повномасштабної війни змушені були навчання тимчасово зупинити. Цьогоріч таборування відновили.
Позивний "Ліс", співробітник спецпідрозділу ГУР МО України "Артан":
Я отримав поранення рік тому, і в мене було достатньо часу обдумати цю концепцію, як відродити цей рух. І на базі свого спецпідрозділу нам вдалося об'єднати ініціативних бійців, ветеранів, поранених. Вдалося підключити інші спецпідрозділи до цієї діяльності, а саме Сили спеціальних операцій, спецпідрозділ "Корд".
Це вже третій військово-патріотичний вишкіл цьогоріч. Участь у ньому беруть майже вісімдесят юнаків та дівчат від тринадцяти до вісімнадцяти років. Серед них - багато дітей військовослужбовців.
Позивний "Ракета", спецпризначенець ГУР спецпідрозділу "Артан":
Не важливо будуть діти вступати до лав Збройних сил, чи будуть займатися якимось бізнесом... Голова мета, щоб діти були свідомі. Це дуже важливо. І у нас багато курсів проходить саме з тактики, медицини, картографії, рукопашні бої, які для нашої країни дуже важливі у наш час.
Програма підготовки схожа на ту, за якою навчають спецпризначенців ГУР, розповідають інструктори. Аби молоді було цікавіше, заняття розбавляють ігровими елементами.
Позивний "Гетьман", боєць спецпідрозділу ГУР МО України "Артан":
Діти максимально вмотивовані. Працюємо із ними практично як із дорослими по всіх наших фахових предметах. Ми ставимо це цікаво, ми ставимо це пізнавально. В деяких моментах навіть розважальний коефіцієнт.
Марія, учасниця патріотичного вишколу молоді "Звитяга 3.0. Стяг незламних":
Всі інструктори стараються нам це донести. І це мотивує тебе, що ти хочеш цього навчитися.
Воїни діляться планами: хочуть створити спільноти у різних містах України, на базі яких їхні бійці проводитимуть такі вишколи.
Позивний "Ліс", співробітник спецпідрозділу ГУР МО України "Артан":
Зараз ми бачимо, що наша молодь дуже часто опиняється в російському інформаційному просторі, і це дуже впливає на їхню свідомість, на їхню самоідентифікацію. І на їхню самоідентифікацію. Вони не розуміють, чому мають захищати свою Батьківщину і як саме то робити. Наш проєкт якраз і націлений на надання таких знань дітям і молоді.
На Прикарпатті вишкіл патріотичної молоді триватиме п'ять днів. Завершити його "звитяжці" планують на День Незалежності спільним сходженням на Говерлу.