У Чернівцях відбувся фестиваль "Буковинська мрія" [ Редагувати ]
У Чернівцях відбувся фестиваль "Буковинська мрія". Цьогоріч його присвятили підопічній "Міста добра" - дівчинці Софійці, яка днями померла від онкології. Через хворобу мала втратила зір, але продовжувала фотографувати. Світлини, котрі дівчинка відчувала серцем, побачили учасники фестивалю та наша Ольга Лучек.
На цьому відео Софійка ще бадьора й весела малює крилатого ангела у своєму листі мрій. Та кілька днів тому з дівчинкою прощалося "Місто добра" - померла від раку. Через хворобу тривалий час була незрячою, хоча дуже любила все фотографувати. Цьогорічний благодійний фестиваль "Буковинська мрія" присвячений саме їй. Відвідувачі мали змогу переглянути унікальні світлини Соні.
Серед дітей, які писали листи цьогоріч, є такі, що втратили батьків на війні, вихованці сиротинців, діти з інвалідністю та матеріально не забезпечені. Світлана з двома дітьми приїхали до Чернівців з села Сонячного, що на Вінниччині. Ледь стримуючи емоції, розповідають, що на війні загинув їхній тато. А отже, найбільшій мрії вже не справдитися.
Світлана, учасниця фестивалю "Буковинська мрія":
Ну, наша мрія, на жаль, не здійсниться, але ми дуже дякуємо саме таким проєктам, завдяки яким можемо сказати впевнено, що ми продовжуємо жити.
І продовжують мріяти. А шестирічний Володя та дев'ятирічна Софійка мають таке саме щире бажання, як і мільйони українців.
- Щоб війна закінчилася. - Мрія у нас спільна. - І щоб був мир на всій Україні. - У теперішній час і в усьому світі.
За чарівників сьогодні тут дорослі - це і студенти, і пенсіонери, власники великого бізнесу та звичайні українські родини. Саме вони влаштували так, щоби мрії цих дітей не залишилися тільки на папері. Яна втілила 10 з них.
Яна, чарівниця фестивалю "Буковинська мрія":
Буду особисто вручати дівчинці подарунок, мене прямо таки дуже розчулило її бажання, воно було не банальним, а якимось дуже глибоким, вона замовила бутербродницю, павербанк, бо вимикається світло і написала, що дуже хоче готувати собі красиві сніданки, я їй купила ще гарну тарілку і гарну чашку, щоб вона могла пити чай і ставити ті вафлі й бутерброди собі на тарілочку.
Цього року волонтери отримали понад шість сотень дитячих листів і кожен знайшов свого мага-виконавця. Діти з вдячністю одержували омріяні подарунки і переконувалися, що диво таки існує.
Марта Левченко, засновниця кризового центру "Місто добра":
Вони пишуть листи про свої мрії, а мрія ніколи не має обмежень, вони пишуть те, що ну дуже хотіли. І я знаю, що кожна мрія точно здійсниться. Чарівники вже самі телефонують і запитують, коли вже будуть мрії дітей. І вони так трепетно обирають кожен лист і підбирають подарунок, бачити дітей до свята і після свята - це різні діти, тому що вони ще раз переконуються, що мрії здійснюються і це прекрасно.
Кароліні - 11 років. Найбільше прагне здобути світову славу.
Кароліна, жителька кризового центру "Місто добра":
Мріяла, щоб я була відома на весь світ, щоб я була по телевізору показана, щоб мене всі люди бачили.
І оскільки вже можна вважати, що одна мрія справдилася, дівчинка без вагань озвучує нову - у майбутньому хоче стати лікаркою. Свій вибір одразу аргументує.
Кароліна, мешканка кризового центру "Місто добра":
Усі зараз на війні і нада людям помагати, у кого щось ранене.
Чарівники вже починають підготовку до наступного фестивалю. Бо здійснення кожної дитячої мрії допомагає і самим дорослим.
Яна, чарівниця фестивалю "Буковинська мрія":
Ти приносиш щось таке непросте людям і бачиш їх біль, і бачиш, як вони розквітають від цього всього, коли все життя людина не вірила в те, що буває диво, і тут це диво здійснюється, це направду дуже терапевтично і для того, хто створює це диво, і для того, для кого це диво створюється.
А ще і учасники, і організатори сподіваються, що у небі невдовзі ширятимуть лише повітряні змії, а не ворожі ракети. І скрізь дзвенітиме дитячий сміх, а не звучатиме сирена.