Атака на Луцьк: яких пошкоджень зазнало місто [ Редагувати ]
Одна людина загинула, ще п'ятеро постраждали внаслідок масованої повітряної атаки на Луцьк. Ворог завдав удару "Шахедом" по п'ятиповерхівці. А ракетою влучив в об'єкт критичної інфраструктури. Частково зруйновано верхній поверх житлового будинку, людей евакуювали. Постраждали і навколишні будинки та магазини. Щонайменше три сотні лучан звернулися із заявами про допомогу.
Сніжана Сидорук, кореспондентка:
На дах саме цього будинку впав ворожий дрон. Це звичайнісінька багатоповерхівка у спальному районі Луцька. Вибух пролунав близько о пів на дев'яту ранку. На той момент ще чимало людей перебувало у своїх помешканнях.
Діна - мешканка будинку, у який влучив дрон. Живе на п'ятому поверсі. Після прильоту зняла на відео руйнування у своїй квартирі.
Коли сталося влучання - були вдома з 18-річною донькою. Каже, на диво уціліли.
Діна, потерпіла:
Я виходжу в коридор, дві секунди, і вибух. Ось. І дочку за руку тягну, долі секунди, і вона навколішки там виходить в коридор, і все обвалило. Вивернуло плити, стелю, а також зробили ремонт там. Вікна, все там повибивало.
Діна - переселенка з Харкова. Її чоловік - військовослужбовець. У Луцьк, каже, втекла якомога далі від обстрілів. Та росіяни дістали й тут - понівечили нове житло, яке придбала лише пів року тому.
Розумієте, втікали з Харкова, а приїхали в Луцьк, і тут "пощастило" так.
Пані Марія живе в сусідньому під'їзді. Чи вціліла її квартира досі не знає: після вибуху побігла в укриття, а коли хотіла повернутися - дім вже обгородили поліціянти. Там слідчі збирають докази злочинів росії.
Олег Плазовський, головний спеціаліст сектору комунікації ГУНП у Волинській області:
На місці працювали вибухотехніки Головного управління Національної поліції. Вони обстежили прилеглу територію та будинок. На разі вибухонебезпечних предметів не виявлено.
Коли прибула наша знімальна група, рятувальники обережно розбирали пошкоджені конструкції над квартирами, куди впав "Шахед". Бійці ДСНС тут з перших хвилин прильоту, як тільки це стало можливим.
Володимир Нестеров, керівник пресслужби ДСНС Волині:
У першу чергу здійснювали заходи з гасіння пожежі, рятування та евакуація людей, які були на той час в будинку. Було евакуйовано 12 громадян, один з них має статус потерпілого. Він звернувся за медичною допомогою і був госпіталізований медиками каретою швидкої допомоги.
Потребували допомоги медиків і пані Тамара з чоловіком. Пенсіонери на момент атаки були вдома.
Валерій і Тамара, жителі Луцька:
- Було погано, уколи он робили мені. Тиск сильно пішов. Як бахнуло, то я в хату, в кімнату, мене відкинуло і все, а потім очухалась, діда скло он порізало трохи. - Руки, ноги. Трошки там, там і там.
Поблизу будинку для мешканців розгорнули намети, де давали воду, їжу та збирали інформацію про збитки. Їх обліковує місцева влада. Людям, які залишились без житла, знайшли тимчасові місця проживання.
Ігор Поліщук, міський голова Луцька:
Щонайменше десять квартир однозначно будуть відселені. На разі вже є люди, які звертаються до нас, і вже ми їх поселяємо в житло. Надаємо тимчасове житло. Є люди, які переїздять до своїх рідних. Ремонт цього будинку, звичайно, що ми будемо здійснювати самі за кошти міського бюджету.
Окрім цього будинку, у кількох сусідніх повибивало шибки. Людям обіцяють допомогти встановити вікна. Загалом за перший день по допомогу вже звернулося більш як три сотні лучан. Є влучання в об'єкт критичної інфраструктури. На ремонтні роботи та компенсації постраждалим планують виділити з резервного фонду бюджету Луцької громади 14 мільйонів гривень.