У Кропивницькому запрацював центр з розшуку зниклих безвісти [ Редагувати ]
"Єдине вікно" для пошуку зниклих! У Кропивницькому запрацював центр з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих умов. Такі центри нині відкриваються в усіх регіональних обласних центрах. На меті - покращити надання допомоги людям, у яких через війну зник хтось із рідних, як серед військових, так і серед цивільних. Раніше цю роботу проводило слідче управління, а завдяки цим центрам допомога стане якіснішою і доступнішою, переконані правоохоронці. Далі - у нашому сюжеті.
У Центрі з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих умов, що в Кропивницькому, сьогодні кілька відвідувачів. Це рідні тих військовослужбовців, з якими втрачено зв'язок.
Тарас Тарасенко, керівник Центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих умов:
Ось, будь ласка, номер телефону центру нашого, яким користуються працівники наші, будь ласка, з 9 до 5 з понеділка по п'ятницю, вони відповідають на дзвінки, допоможуть знайти слідчого, надати консультацію до кого звернутись, що треба робити, якщо ваш рідний безвісти зник на війні, або тимчасово окупованій території, взагалі розкажуть алгоритм дій.
На камеру люди поки що спілкуватися не готові. У центрі співробітники проводять з ними усі необхідні процесуальні дії.
Ілля Фільштейн, слідчий:
Повинен прийняти родичів зниклих безвісти за особливих обставин, відібрати заяву, допитати, як потерпілих, якщо це наближені знайомі - як свідків, і відібрати зразки ДНК для того, щоб надалі ідентифікувати солдата за допомогою біологічних зразків.
Антоніна Щеглякова, оперуповноважена:
Окрім супроводження, ми також заводимо оперативно-розшукові справи, категорія розшук на категорію осіб, тобто паралельно із кримінальним провадженням у нас ведеться оперативно-розшукова справа.
Після створення такого центру всі, хто розшукує своїх близьких, отримують допомогу від фахівців в одному місці. Тут рідні не лише можуть дізнатися необхідну інформацію. За потреби до роботи з ними залучають і психологів.
Тарас Тарасенко, керівник Центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих умов:
Тут і приймуть заяву, і допитають, і відберуть ДНК, і вислухають, і нададуть консультацію і їй допоможуть з тією дорожньою картою, хто ще допомагає, або куди необхідно звернутися, є всі номера у слідчих.
Григорій Мендель, співробітник Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин:
Основною метою створення цього центра - це забезпечення, так би мовити, єдиного вікна для громадян, бо люди знаходяться в розпачі, вони в стресовому стані, тобто, щоб вони могли прийти в одне місце й отримати весь комплекс в одному місці.
До роботи в центрі залучено понад 30 спеціалістів. Важливо, що створення такого осередку буде запобігати шахрайству, з яким доволі часто стикаються рідні зниклих.
Роман Козьяков, начальник ГУНП у Кіровоградській області:
Унеможливить будь-яких протиправних дій, пов'язаних із вказаним напрямком роботи відносно наших громадян, яким можуть телефонувати шахраї і повідомляти, що вони можуть тим чи іншим способом допомогти, є центр, є слідчі, які будуть спілкуватись, або оперативні співробітники, завдяки співпраці максимально швидко і максимально якісно виконані дії в рамках кримінального провадження.
У центр можуть звертатися родичі і військовослужбовців, і цивільних, що зникли безвісти через російську агресію.