Революція у захисті неба: що задумали бійці 43 полку ПС ЗСУ [ Редагувати ]
Амбітний проєкт реалізують бійці 43-го полку Повітряних сил, що розташований на Одещині. Вони планують збивати ворожі безпілотники типу "Шахед" за допомогою власних дронів-камікадзе. Щоправда, для цього військовим потрібен автобус. На його базі й сформують першу в Україні таку вогневу групу.
Зараз захисники неба збирають гроші на автівку, докладніше про проєкт - далі.
Водій, кулеметник, оператор зв'язку та старший екіпажу. Це мобільні вогневі група позаштатного підрозділу 43-го полку Повітряних сил ЗСУ. Щодня та щоночі хлопці полюють на "Шахеди", які ворог спрямовує з акваторії Чорного моря по Одещині та інших регіонах. На рахунку десятки збитих БпЛА та навіть ракети.
Позивний "Розмарин", військовослужбовець підрозділу мобільних вогневих груп Повітряних сил ЗСУ:
Це захист критичної інфраструктури, військової інфраструктури та цивільної, тому що ворог безжальний, він не дивиться, по чому він б'є, а б'є наугад, і наша задача - це захист повітряного простору.
Але завдання дедалі ускладнюються. Останнім часом ворог запускає "Шахеди" таким чином, щоб українські військові не могли їх збити з великокаліберних кулеметів.
Позивний "Чорний", військовослужбовець підрозділу мобільних вогневих груп Повітряних сил ЗСУ:
Ворог хитрий, дуже хитрий: він розуміє, що на березі його вже чекають, що все буде летіти в його сторону, і він розуміє, що він може піднятися вище, куди ми не зможемо дістати, наприклад, останнім часом це за два кілометри висоти.
Втім хлопці підрозділу знайшли рішення: застосовувати проти "Шахедів" власні ударні безпілотники типу "літаюче крило". Вже навчили операторів таких дронів - і це буде перший подібний екіпаж в Україні.
Позивний "Розмарин", військовослужбовець підрозділу мобільних вогневих груп Повітряних сил ЗСУ:
Більше такої інформації надати не можу, але це колектив, який має своє обладнання, має свій апарат - вони бачать ворожу ціль, і вони з тим, що вони мають - безпілотним апаратом - працюють по безпілотному апарату: це клин на клин.
Але щоб сформувати групу, підрозділу потрібен автобус вартістю двісті сімдесят тисяч гривень. Половину суми хлопцям вже передали друзі, решту - планують зібрати за допомогою донатів. Приєднатися до збору українців закликало і чимало відомих людей. Зокрема, співачка та волонтерка Марія Бурмака.
Марія Бурмака, співачка:
І щобільше: є дуже важливий момент морально-психологічний, коли ти знаєш, що небо над тобою тримають, коли ти знаєш, що хлопці працюють, і ти хоч якоюсь мірою цьому допомагаєш, то ти легше переносиш взагалі цей жах, який зараз відбувається для всіх нас. Відчуття таке, що ми вистаємо. А вистаємо ми завдяки нашим Збройним силам. І завдяки тому, що кожен з нас є часиною цього процесу, а саме частиною допомоги.
Військові ж кажуть: якщо вдасться реалізувати проєкт - це може стати новою сторінкою в історії протиповітряної оборони та як мінімум істотно покращить захист українського неба.
Позивний "Чорний", військовослужбовець підрозділу мобільних вогневих груп Повітряних сил ЗСУ:
Донатьте, допомагайте хто чим може, тому що це ваша безпека. Ви розумієте самі, що ця падлюка летить, і де вона може опинитися, чи вона полетить далі, чи вона потрапить до вас, тому не забувайте про військових і допомагайте їм, як тільки можете.