У Рівному проводять сеанси бурштинотерапії для бійців [ Редагувати ]
Бурштинотерапія. Таку реабілітацію для поранених бійців запровадили у шпиталі на Рівненщині. Із сонячного каменю захисники роблять там прикраси, а потім дарують їх рідним і близьким. Матеріал для занять їм надає компанія, що проводить легальний видобуток бурштину. Усе бачили мої колеги.
На столах розсипи бурштину. Так починається виготовлення прикрас.
Православні чотки. Намиста, чотки, браслети. Зараз хто що захоче, те буде і з тим працювати.
Це виїзна ювелірна майстерня у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни. За майстрів - пацієнти закладу. Боєць за позивним "Наві" плете браслет Шамбала. Раніше, каже, бурштину в руках не тримав, бачив його тільки в галереях.
Іван, військовослужбовець ЗСУ:
Це трохи відволікає від певних і думок, і болі. Бурштин сам по собі дуже такий вабливий камінець. Цікаво з ним працювати. Дуже красиво виходить. Для доньки вже є, для дружини є. Ще планую матері, тещі, друзям.
Іван - інженер-механік з Києва. З першого дня повномасштабного вторгнення пішов у ТРО. Спершу боронив столицю, а згодом зі своєю бригадою воював на сході країни. Поранений місяць тому біля Часового Яру.
Іван, військовослужбовець ЗСУ:
Ми відбивали їхню атаку, нашим вогнем відпрацювали серію пострілів і у відповідь отримали теж їхню вогневу навалу, так і зазнав уламкового поранення.
Це форма придана калібрована. Це форма природна. Він просвердлений, відполірований.
Матеріал для занять у госпіталі надає компанія, яка легально видобуває бурштин на Рівненщині. Кажуть, про лікувальні властивості цього мінералу ходять легенди, тож сонячними камінчиками вирішили поділитися із захисниками. А тим, кому промисел припаде до душі, готові запропонувати роботу.
Галина Усік, керуюча виробництвом компанії:
Бурштинова терапія - це виникло таке не те, що бажання, це було відчуття того, що захисники, які тут знаходяться на лікуванні, що потрібна допомога, тому що дійсно бурштин - це органічний мінерал, який взаємодіє з енергетикою людини. І ми розуміли, що це дрібна моторика. Долучити їх до нашої роботи, щоби це був їхній заробіток.
Для вояків привозять вже оброблений камінь-сирець. Майстер-класи проводять представники підприємства.
Наталія Стахнюк, працівниця компанії:
Є спеціальне плетіння, яке називається Шамбала, тобто хлопці собі нанизують, плетуть і формується такий певний браслет-оберіг. Ще робимо вервиці українські, тобто з хрестиком. Такий український теж оберіг.
Обереги собі й рідним підготував Юрій із Рівненщини. Виріс на Поліссі, де найбільші поклади бурштину, і навіть сам колись добував його.
Але ось вироби із сонячного каменю Юрій створював уперше. У шпиталь боєць на псевдо "Марсель" потрапив на реабілітацію після того, як дісталося від ворожого дрона. На війні вже два роки.
Юрій, військовослужбовець ЗСУ:
То я вже другий раз ранений. Раз мені прилетіло у Харківській області, в перетинку праву - в ухо, а цього разу живіт, нога і рука.
Нанизування бурштинових намистинок, зізнається Юрій, допомагає відновлювати поранену руку. Про позитивний вплив бурштинотерапії розповідають і працівники госпіталю. Кажуть: насамперед допомагає розвантажити емоції пацієнтів.
Ольга Ткач, клінічний психолог Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни:
Допомагає їм налагодити контакти з іншими військовими, зі своїми побратимами. Розвиток пам'яті та уваги, формування позитивного досвіду, перебування тут і зараз у моменті, а також сувеніри для коханих.
Зо півтора десятка сувенірів із закам'янілої смоли вже зробив і Василь із Сумщини. Чоловік не пропускає жодного сеансу терапії. Каже, переконався, що і камінь може лікувати.
Сидиш, заспокоюєшся і не лізуть дурні мислі в голову.