У Рівному волонтери шиють адаптивний одяг для бійців [ Редагувати ]
Кіберодяг для поранених бійців. У Рівному волонтерки шиють адаптивне вбрання. Найбільш потрібні - білизна, штани, футболки, светри. Усе передають безкоштовно. Працюють майстрині у рамках благодійної ініціативи "Швейна рота". Програму заснували волонтерки з Дніпра. Нині вони мають представництва у різних містах України та світу. У рівненській філії побували наші кореспонденти. Як і що там шиють - дивіться.
Це у нас кібертруси для наших поранених хлопчиків, які мають поранені кінцівки, у яких стоять апарати Єлізарова. Ось вони на таких липучках з двох сторін. Ось одна сторона і ось друга. Вони дуже легко знімаються. Їх можна витягнуть, можна так надіти.
А ще кібершорти, кіберфутболки та кіберштани. Такий унікальний адаптивний одяг для поранених бійців шиють у Рівному. Усі вироби на липучках.
Це осінньо-зимовий варіант на флісі. Вони такі тепленькі всередині.
Тетяна Маркевич з початком повномасштабного вторгнення виготовляла екіпірування та маскування для бійців вдома й сама, а потім об'єднала навколо себе майстринь. Створила рівненський осередок ініціативи "Швейна рота", яку започаткували волонтерки з Дніпра. І вже два роки тут відшивають адаптивний одяг для поранених захисників.
Тетяна Маркевич, координаторка "Швейної роти" Рівного:
Приєдналися українські конструктори, розробили під наш запит лекала. У нас уже такий чималий асортимент кіберодягу, ми його називаємо: це білизна, це шорти, штани, футболки або майки бувають без рукавів. З теплого одягу - це кіберштани на флісі, кіберхуді з капюшонами або просто кіберкофти без капюшона.
Усі учасники ініціативи працюють безоплатно. Одяг шиють із тканин з яскравими принтами. Раніше такий матеріал брали через дефіцит звичайного, а потім зрозуміли, що це підіймає настрій.
Я вам зараз покажу, оці - це взагалі калина-малина. Дивіться, яка краса. Бачите, отак вони працюють.
Пані Марина швацькій роботі присвятила все своє життя. Жінка нині на пенсії. З рівненською "Швейною ротою" майже з перших днів. Спершу строчила такий одяг вдома, а тепер працює у цеху.
Марина, швачка, волонтерка:
Тут приходиш, ну, молодієш душею просто, розумієте. А тим більше знаєш, що це людині буде приємно просто отримати таку маленьку, я не знаю, шану. Це ми їм вдячні за то, що ми тут маємо можливість оцим займатись.
Одяг для захисників також віддають безкоштовно. Кожен виріб запаковують по-особливому.
Ось так ми зараз спаковуємо. Ми ложимо їм чай як сюрприз. Запаковуємо в кульочок, пишемо від кого, розмір 50, від Марини.
За пакунки відповідає пані Ніна. Каже: вкладає у них частинку душі та щирі побажання на одужання. Її двоє синів теж на фронті.
Ніна Границька, жителька Рівного:
Пенсія у нас маленька. Ну, скільки задонатиш, ну раз, два, три. Там двісті, сто гривень, а тут прийдеш і зробиш, і втомишся, і задоволення. У мене теж два сини, теж там, на сході. І я думаю, можливо, я комусь допоможу, хтось моїм щось допоможе.
Крім адаптивного одягу, майстрині беруться виконувати й інші замовлення військовиків.
Тетяна Маркевич, координаторка "Швейної роти" Рівного:
Каремат сидіння обшитий водонепроникною тканиною, щоб було тепло і сухо сидіти. Також з квітня цього року ми ще почали активно шити маскувальні сітки зі спанбонду. Вже пошили понад десять квадратних кілометрів. Там були такі сітки, наприклад, 10 на 12 метрів, тобто одна сітка - це 120 метрів квадратних.
Готові вироби жінки передають на всі напрямки фронту.
Хочемо подякувати усім працівникам швейної роти за надану нам допомогу у вигляді маскувальних та москітних сіток. Завдяки маскувальним сіткам ми тепер надійно можемо маскувати нашу техніку від очей ворога. Тримаємо стрій. Слава Україні! Героям слава!
Для купівлі матеріалів волонтерки організовують збір коштів. Приміщення та обладнання їм надала місцева компанія, яка спеціалізується на виготовленні спецодягу. А з початком великої війни відшиває військову форму.
Наталія Наумчук, керівниця компанії:
Своїм прикладом хочемо заохотити всіх небайдужих, хто хоче, можете долучитися, наприклад, на закупку тканини. Дівчата дуже багато купляють і дуже багато відшивають. От ми їм допомагаємо з пранням, з гладкою такого одягу.
За місяць лише у цьому цеху виготовляють сотні одиниць кіберодягу та кілометри маскувальних сіток. Кожна з майстринь зізнається: працює заради бійців і шити не перестануть, поки захисники потребуватимуть їхньої допомоги.