У Києві встановили 40-тонний обстріляний трансформатор [ Редагувати ]
Битва за світло триває. Один із її символів - 40-тонний силовий трансформатор. Його вивели з ладу росіяни, обстрілявши одну з теплоелектростанцій. А нині прилад перетворили на інсталяцію і встановили на Подолі в Києві. Роман Барашев побував на відкритті.
Цей трансформатор - пошкоджений внаслідок однієї з численних ворожих атак по енергетичних об'єктах України. Донедавна він стояв на одній із теплоцентралей.
А тепер тут на Подолі нагадує українцям про те, яких збитків росіяни завдають своїми ракетами та дронами. І про щоденний подвиг енергетиків, які ліквідовують наслідки ворожих обстрілів.
Юрій Шейко, перший заступник міністра енергетики України:
Наші люди повинні бачити, що скоїли нелюди-загарбники, котрі вже 939 днів обстрілюють нашу країну. Це один з елементів того, що вони роблять з нашою енергетикою, з нашою інфраструктурою. Але завдяки нашим енергетикам, бізнесу, закордонним партнерам, які долучаються до відновлення енергетики, вони вкладають душу й сили для того, щоб наша країна була зі світлом, з теплом.
Експонат стоїть просто неба, поруч із корпусом Києво-Могилянської академії. На відкритті інсталяції були присутні енергетики, а також небайдужі містяни.
Гарік Корогодський, бізнесмен:
Це чудова подія. Мені дуже подобається, коли роблять з війни арт, що арт не вмирає, і що ми живемо.
"Рівненщина, Донеччина, Київщина - підтримують енергетиків" - таке написано на цих браслетах, що їх розмістили на трансформаторі учасники заходу. Таку символічну вдячність повісити зможе кожен.
Катя Тейлор, кураторка проєкту:
Якщо ви хочете віддячити енергетикам, прошу обрати браслет відповідно до вашого регіону, причепити його на панель, і таким чином віддячити енергетикам,
Загалом під час війни об'єкти енергетики в Україні зазнали понад тисячу ворожих атак. Цей трансформатор після влучання горів цілу добу, рятувальники не могли його загасити. А після пожежі відновленню уже не підлягав.
Вадим, директор теплоелектростанції:
Станція багато разів зупинялася, сьогодні ми займаємося відновлювальними роботами цілодобово. За допомогою рятувальників, ДСНС розбираємо завали - це тисячі тонн сміття, бетону, металобрухту. Робимо все можливе, щоб забезпечити електроенергією країну і світлом наше місто.
Тож тепер тут, на Подолі, він нагадує нам про наслідки енергетичного терору з боку росії. За даними Міненерго, ворог знищив майже 90% усієї теплової генерації та 45% гідрогенерації. Саме тому і доводиться час від часу відключати світло.