На Рівненщині та Волині триває заготівля дров: як купити дешевше [ Редагувати ]
У лісах Рівненщини та Волині триває заготівля деревини. Її потрібно чимало, зокрема, й для потреб військовослужбовців. Зараз на складах Поліського лісового офісу понад шістнадцять тисяч кубометрів дров. Асортимент різний, ціни теж. Як купити дешевше та чи не стануть дрова дефіцитом - дізнавалися наші кореспонденти.
Пан Роман із села Малушка рубає колоди. Господар готується до зими.
Роман, житель села Малушка:
У нас дві хати. Там молоді живуть, а ми з жінкою тут. Ну, канєшно, що дров треба багато, бо на дві хати: котел, все заготовляємо. Ще з весни стараємось, виписуємо. Складометрів 15 до 20 треба на зиму.
Чоловік купив дрова у місцевому лісництві. Брав колодами. Як має час - рубає і складає у дровітню.
Тверда і м'яка порода, всякі різні є. Бачте, мішані тут і береза, попадає і сосна, яке попало. Воно все горить.
Це тверда порода, це м'яка, третя група - осика. Дрова маємо в лісництві на постійній основі.
У лісництвах можна придбати також порубані дрова. Їх реалізують у спеціальних ящиках. Ціни - від двох тисяч за куб. Залежить від породи. Найдешевше обійдеться осика, а найдорожче доведеться заплатити за дуб і граб.
Віктор Дубинець, лісничий Малинського лісництва філії "Березнівське лісове господарство" ДП "Ліси України":
Весною, літом ми реалізовуємо по 50 кубів на місяць, а осінь, зиму - по сто кубів. Вересень, жовтень, листопад - найбільш, коли люди беруть дрова. Доставляємо нашою технікою.
А цю деревину вантажать просто в лісі. Її купив пан Роман.
Роман, житель села Малушка:
Береза, вільха, дуб.
Чоловік придбав у лісництві десять кубометрів дров, і щоб вивезти їх - найняв лісовоза. Так, каже, набагато дешевше. Одразу на місці заготівлі дубові та березові колоди можна купити за тисячу, а вільхові та соснові - по 850 гривень за куб.
Роман, житель села Малинськ:
Ще до зими два місяці, ще вони висохнуть, але кожний рік заготовляєш, то сухі є, а так підвозимо новенькі. Дровами дешевше, чим газом. Якщо буде холодна зима, значить будем ще виписувати.
Дрова лісівники заготовляють цілий рік. Для цього відводять спеціальні ділянки, де треба провести санітарні рубки.
Михайло Потапчук, лісничий Малуського лісництва філії "Березнівське лісове господарство" ДП "Ліси України":
Обираються дрова в основному із рештки дерева. Це крона може бути, може бути вершкова частина. Заходим в рубки та забираємо буреломні дерева. Тоже там багато є дров'яної деревини для населення.
Процедура придбання твердого палива така ж, як і торік. Щоб виписати машину дров, можна звернутися у лісництво або ж замовити через інтернет на державному ресурсі "ДроваЄ".
Юрій Пінчук, керівник відділу виробництва, закупівель та збуту філії "Березнівське лісове господарство" ДП "Ліси України":
Хто до нас звертається виписати дров - нікому ми не відмовляємо, всіх забезпечуємо.
Заготовляють лісоматеріали й на потреби військових. Деревину відправляють до зони бойових дій для зведення фортифікаційних споруд.
Микола Гапон, виконувач обов'язків директора філії "Березнівське лісове господарство" ДП "Ліси України":
Для ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення агресора на нашу територію з 22 року сьогодні ми вже відвантажили 3,5 тисячі метрів кубічних лісоматеріалів круглих для фортифікаційних споруд, а також дрова. У цьому році відвантажено 1640 кубів.
Попри збільшення попиту на деревину, рубати її більше не стали, запевняють лісівники.
Осінню будем орать, садить, щоб ріс новий ліс.