Берлін готує зустріч Байдена, Шольца, Макрона і Стармера щодо підтримки України [ Редагувати ]
Перший державний і водночас прощальний. Президент США Джо Байден їде з візитом у Німеччину. У Берліні його чекають 10 жовтня. Головна тема переговорів з канцлером Олафом Шольцом - це підтримка України. Хто ще може доєднатися до розмови - розкаже Тетяна Логунова.
Джо Байден їде в Німеччину. З прощальним візитом. Американського лідера чекають в Берліні в середині жовтня - за кілька тижнів до президентських виборів у США. Візит проанонсувала пресслужба Білого Дому. І назвала його основну мету.
Президент посилить відданість США та Німеччини демократії та протидії антисемітизму та ненависті, зміцнить зв'язки між нашими країнами та поглибить співпрацю в економіці, торгівлі та технологіях. Він також висловить свою вдячність Німеччині за підтримку України в її боротьбі протиросійської агресії, розміщення американських військовослужбовців та внесок у безпеку Сполучених Штатів, Німеччини та всього Північноатлантичного Альянсу.
Ця поїздка буде першим державним візитом Джо Байдена до Німеччини. За роки свого президентства він був тут усього двічі. На саміті "Великої Сімки" в Баварії та коротко зупинявся на американській базі "Рамштайн" на заході країни для дозаправлення літака. На двосторонні переговори з лідером Білого Дому німецькі канцлери Меркель та Шольц завжди літали у Вашингтон. Тож німці вже готуються зустрічати високого гостя. Байден приїде на три дні: відвідає Берлін та вже згадану авіабазу "Рамштайн". У програмі - переговори з канцлером Олафом Шольцом. І, можливо, не тільки з ним. Німецькі ЗМІ повідомляють: у ці дні до Берліна приїдуть й інші лідери.
За інформацією SPIEGEL, федеральний уряд планує запросити до Німеччини президента Франції Еммануеля Макрона та прем'єр-міністра Великобританії Кіра Стармера. Зустріч у так званому форматі "четвірки", швидше за все, буде стосуватися підтримки України.
Офіційний Берлін цю інформацію поки не підтвердив. Утім, Олаф Шольц останнім часом все частіше говорить про необхідність посилити дипломатичні зусилля для досягнення миру в Україні. Ось, наприклад, одна з останніх заяв канцлера.
Олаф Шольц, канцлер Німеччини:
Абсолютна більшість людей у Німеччині вважають правильним допомагати Україні в захисті від бомбардувань, ракетних і артилерійських атак і водночас не хоче, щоб Німеччина стала стороною, що воює. І, звісно, багато людей очікують, що всі дипломатичні засоби будуть задіяні для досягнення справедливого миру. Ми це підтримуємо, для цього настав час.
Днями, нагадаю, Олаф Шольц зустрічався і з Володимиром Зеленським. У Нью-Йорку, на полях Генасамблеї ООН. Говорили віч-на-віч, навіть без перекладачів. Серед іншого, і про підготовку до другого глобального саміту миру.