Українські танкісти завершили навчання на "Леопардах 1А5" [ Редагувати ]
22 танки "Леопард" передала Україні Німеччина в межах нового пакету воєнної допомоги. Цю багатотонну машину наші захисники-танкісти порівнюють з елітним легковиком - за зручність та простоту управління. Як обкатують "бойових хижаків" на смугах перешкод - дивіться в репортажі, підготовленому за матеріалами Сухопутних військ.
Долати мінно-вибухові загородження, танкові рови, їздити зигзагом та евакуювати поранених. Українські танкісти, після завершення навчання за кордоном, уже вдома продовжують відточувати навички керування танками "Леопард 1А5".
Поїхали в Германію вчиться. Нас привезли групи й ми вчилися. 50 днів майже.
Військовий із позивним "Варчун" у цивільному житті керував трактором, на службі став водієм-механіком танку Т-64, згодом - пересів на німецький "Леопард".
Позивний "Варчун", водій-механік танку Leopard 1A5:
Mercedes є, є жигулі, то оце як Mercedes, порівняно з усім. Він їде що вперед, що назад, і керування набагато краще.
Хоч ця модель німецького танку теж розробки 80-х років минулого століття, порівняно з радянськими, все ж більш маневрена, з удосконаленою системою керування вогнем, розповідають військовослужбовці. Гармату калібром 105 мм порівнюють зі снайперською гвинтівкою.
Позивний "Морпіх", командир танка:
Я більш в радянський танк не сяду, дуже комфортно почуваєш, коли пересідаєш, наприклад, той самий "Леопард". На своєму досвіді, два рази були підбиті, і ПТУР влучав при контрнаступі в нас, і під час крайнього виконання завдання в Оріхові тоже сильно отримали, але всі живі, здорові, танк держить.
Ганна Мельник, офіцер управління комунікацій Сухопутних військ:
- Зараз ми спробуємо себе безпосередньо у ролі водія "Леопарда 1А5" і відчуємо на собі всю міць цієї великої машини. Зручно? - Так, так. - Ну що, в принципі, керувати "Леопардом" легко, тому що тут дві педалі - газ і гальмо. Ти вмикаєш двигун, вмикаєш передачу і потихеньку собі їдеш.
На полігоні наші танкісти вдосконалюють навички управління цим залізним звіром у складних умовах як вдень, так і вночі. А ще вчаться працювати злагоджено, наче єдиний механізм.
Позивний "Фокус", військовослужбовець ЗСУ:
Окрім того, що вони повинні володіти навичками, кожен своїми в танку, дуже важливо, щоб вони відпрацьовували свої навички як екіпаж, бо один без одного, на жаль, або на щастя, вони не спрацюють.