На Закарпатті працюють лікарі-волонтери з Угорщини [ Редагувати ]
Лікарі-волонтери з Угорщини працюють на Закарпатті. Понад два роки поспіль раз на місяць відвідують Ужгород, щоб безкоштовно приймати переселенців. Приїздять на спеціально обладнаних автівках. Мають із собою навіть міні лабораторію та цілий багаж з ліками. Роботу бригади бачила Мар'яна Мартин.
Ондраш Шпанік - лікар ГО "MedSpot" з Угорщини:
Ми маємо таке мобільне обладнання, за допомогою якого можемо виміряти тиск, зробити кардіограму, виміряти рівень кисню. І можемо за допомогою нього зробити й реанімацію, можемо зробити швидкий аналіз на рівень гемоглобіну, холестерину в крові.
Усе це обладнання медики-волонтери привезли в Ужгород з Угорщини. Розташувалися в одному з шелтерів, де мешкають переселенці. І одразу почали приймати пацієнтів.
Волонтери з Угорщини лікують внутрішньопереміщених осіб на Закарпатті вже понад 2 роки.
Ондраш Шпанік - лікар ГО "MedSpot" з Угорщини:
З другого дня, з початку війни ми почали свою діяльність відкриттям мобільної лікарні на території українсько-угорського кордону. Ми розуміли, що є багато людей, що потребують медичної підтримки. І коли людей так багато на кордонах вже не було, ми почали відвідувати шелтери, де живуть переселенці. Багато людей потребують психологічної підтримки, тому у нас у команді є психотерапевт, педіатри, сімейні лікарі. У нас була пацієнтка, якій ми змогли замінити суглоби у Будапешті.
Організація об'єднала медиків з різних куточків Угорщини. Приїздять цілою командою профільних фахівців. Після огляду лікарі роблять пацієнтам призначення і безоплатно надають необхідні препарати.
Ніна - ВПО з м. Харків:
У мене видалений жовчний міхур, тому я весь час у них отримую пробіотики та інші препарати. Усе, що вони мені дали, мені потрібно для кишково-шлункового тракту. Ліки зараз дуже дорогі, і для нас - це неабияка підтримка.
Коштами лікарям-іноземцям допомагають благодійники з усього світу. На прийомі пацієнтів чергують перекладачі. Підтримують угорських медиків і місцеві волонтери.
Наталія Риженкова та Вікторія Рац - представниці ГО:
Вони після роботи виїжджають, приїжджають до нас вночі, ми їх заселяємо в готелі. Ми суботу цілий день працюємо, у неділю цілий день працюємо, вечеряють, і вони їдуть додому, і в понеділок в Будапешті на роботу. Це є складно, але вони це роблять.
Чимало пацієнтів вітають лікарів як добрих знайомих. Пані Ольга з Луганщини каже: їй медики-волонтери врятували життя.
Ольга Чорнобай - ВПО з Луганщини:
Я перенесла операцію, в мене онкологія. Ну, дякувати, мене забезпечили ліками, такими ліками, мені не можна хімієтерапія, в мене на неї алергія, і я таргетну терапію проходжу. Лікуюся пігулками, а пігулки дорогі. Упаковка на місяць коштує 7 тисяч. То мене забезпечили ліками, і я їм вже сьогодні показала результати.
Лікарі з Угорщини планують розширити територію своєї діяльності. Прийматимуть пацієнтів і в інших регіонах України. Нещодавно вперше оглядали хворих у Чернівцях.