"Сузір'я любові": у Чернівцях відбувся фестиваль творчості людей з інвалідністю [ Редагувати ]
"Сузір'я любові". Захід для людей з інвалідністю відбувся у Чернівцях. На ньому свої творчі роботи презентували учасники з 25 міст. Уперше долучилися військовослужбовці. Дефілювали подіумом в одязі від українського виробника. Подробиці у сюжеті Ольги Лучек.
75 учасників з різних міст України називають "людьми з необмеженими можливостями". Попри проблеми зі здоров'ям, мають повноцінне життя і приїхали поділитися своїми талантами. Любов Свириденко, організаторка фестивалю, показує авторські ляльки. Каже, усі виготовлені з особливою любов'ю і щирою молитвою.
Любов Свириденко, організаторка фестивалю, голова ГО "Чернівецьке товариство інвалідів "Мрія"":
Коли починаю створювати свої роботи, я завжди починаю просити за цю людину, щоб Господь благословляв її, щоб ця робота була оберегом для цієї людини, була підтримкою. І ви знаєте, коли мені написали воїни зі сходу України, нас врятував ваш оберіг, це неймовірно приємно.
Аби показати свої полотна, Жанна подолала понад 700 кілометрів. Зробила кілька пересадок і за майже два дні дісталася до Чернівців.
Жанна Симонян, учасниця фестивалю:
Я приїхала з Кременчука Полтавської області. Привезла свої картини. Я дякую Любові Степанівні, що організовує такі фестивалі й для таких людей як ми. Бо приїжджаємо, зустрічаємося з нашими друзями, демонструємо свої таланти, свої роботи. Побільше б таких заходів, тому що зараз дуже складний час, через війну багато людей сидять у своїх домівках.
Учасники фестивалю вкотре демонструють: у творчості немає обмежень. За лаштунками хвилюються ці відважні хлопці-фронтовики, котрі нині на протезах. Вони вперше виступатимуть на сцені, дефілюватимуть в одязі місцевого виробника. Вадима завжди підтримують семирічний син і дружина.
Вадим, учасник фестивалю:
Мільйон відсотків, що підтримка дуже багато значить, тим більше хтось замовляв аптечку, щоб тато скоріше став на ногу, то просто хотів полікувати ніжку.
Діана, дружина:
У нас конкретно, треба так і так, і все, ми його не жаліємо, він нам все допомагає, ми йому допомагаємо, у нас взаєморозуміння, підтримка.
Зібрала хлопців Катерина, вона виготовляє протези для військовослужбовців. Розповідає: кожен із воїнів, з якими вона працювала, надзвичайно сильний духом. І суспільство має бачити своїх Героїв.
Катерина Сербин, керівниця філії протезно-ортопедичного підприємства:
Бачать звичайних хлопців, ніхто не підозрює нічого, тут вони одягають шорти, вони такі, ого, а вони дійсно оце на протезах, тобто справа якраз в тому, що вони суперактивні, вони молоді, такі самі хлопці, але наші Герої.
Володимир вчиться ходити на протезі. Він приїхав з Хотина. Каже: заходи, на які запрошують ветеранів, справді підтримують у цивільному житті.
Володимир, учасник фестивалю:
Як військові показати себе, що не падаємо духом, беремо участь в заходах, які пропонують нам.
Жодної репетиції ці військовики не пропускали, попри щільний реабілітаційний графік.
Анастасія, менеджерка модельної агенції:
Чи було важко, ні, взагалі вони як і звичайні люди, дуже чітко ходили, навіть краще ніж деякі люди на своїх повністю ногах ходять, дуже все класно виконували.
Гучними оплесками, стоячи, зустрічає зал захисників-Героїв. А вони впевнено крокують сценою.
Всеукраїнський фестиваль заплановано на три дні. Усі зібрані кошти під час різних заходів спрямують на потреби української армії.