У Києві відбувся міжнародний саміт Defense Tech Valley [ Редагувати ]
Понад чотири з половиною мільярди доларів отримає Україна від Великої Британії для закупівлі озброєння у британського військовопромислового комплексу - про це заявили в Міноборони Сполученого Королівства. Втім нам потрібно більше зброї саме власного виробництва!
Понад сто інвесторів з усього світу, понад шістсот українських та міжнародних розробників! У Києві відбувся перший міжнародний саміт Defense Tech Valley, організований оборонним кластером BRAVE1, щоб привернути увагу українських та закордонних інвесторів до вітчизняного ВПК. На заході була представлена українська новітня зброя, з якою могли ознайомитися понад тисячу учасників! Серед них був і Михайло Манилюк.
Системи виявлення артилерії, роботизовані комплекси та дрони, що здатні самостійно мислити! Найсучасніші розробки оборонної галузі представлені у цьому приміщенні.
Іван - ветеран російсько-української війни. Разом з командою розробляє ФПВ-дрони зі штучним інтелектом.
Іван, представник компанії-розробника:
Я розумію, що на даний час актуально для війська, і веду перемовини з військовими, з Cилами безпеки оборони в цілому, щодо постачання, випробування. В нас комунікація дуже серйозна і дуже відкрита. Наша компанія розробила модуль донаведення по цілі, який інтегрується на ФПВ-дрони, сімдесят дюймів. Цей модуль дозволяє збільшити відсоток ураження на полі бою. Він фіксує ціль на відстані чотириста-п'ятсот метрів для ураження і лінія горизонту РЕБ. РЕБ не може завадити дрону влучити в ціль.
А це кулемет. Вітчизняна розробка, зокрема, для захисту українського неба від "Шахедів".
Дмитро Балаченко, начальник майстерні з ремонту озброєння, молодший лейтенант НГУ:
Тут ми можемо бачити зенітно-кулеметну установку, котра може встановлюватися або на пікап, або на причіп. В нас турелі на пікапах такого виду близько сімдесяти одиниць працює на бойовому чергуванні. На причепах сорок три одиниці й на стаціонарних постах для захисту об'єктів понад сто одиниць вже працюють і ефективно підтвердженні факти збиття "Шахедів" в дуже великій кількості.
Розробники кажуть: кулеметом дуже легко управляти! Навіть витрачати багато сил, щоб навестися на ворожу ціль, не треба.
Дмитро Балаченко, начальник майстерні з ремонту озброєння, молодший лейтенант НГУ:
Ми можемо працювати дуже важким кулеметом двома пальцями. Бійці не стомлюються на позиції, і думають тільки про роботу, а не про те, як їм вижити під навантаженням самого кулемета. Це дуже важка робота відстояти зміну за кулеметом.
А цей багатофункціональний роботизований звір допомагає евакуйовувати поранених з поля бою, і водночас знищувати ворожу піхоту...
Максим Васильченко, директор компанії-розробника роботизованих комплексів:
Це наземний роботизований комплекс "Терміт". Він використовується для перевезення вантажів, різних провізії, перевезення померлих або поранених людей. Також наш робот має інтеграцію з різними виробниками нашої країни. На борту у нас стоїть засіб РЕБ, дистанційно вмикається і вимикається. Також сюди ставляться різні бойові модулі, турелі. І ще ставляться мініскидачі, мінімодулі на двадцять ТМок.
Збільшити обсяги виробництва цієї та інших видів зброї допомогли б іноземні інвестиції - наголошують учасники першого міжнародного інвестиційного саміту Defense Tech Valley. Дводенний форум фахівці оборонного кластера Brave1 саме й організували, щоб привернути увагу до вітчизняного ВПК українських та закордонних інвесторів, об'єднати розробників, військовослужбовців, урядовців та експертів галузі.
Наталія Кушнерська, керівниця оборонного кластера Brave1:
Ми відчуваємо і бачимо велику зацікавленість міжнародних інвесторів в тому, щоб приїжджати в Україну і вкладати гроші в компанію. Крім того, ми бачимо велику зацікавленість просто міжнародних компаній приїжджати, або локалізувати своє виробництво, або шукати партнерство з українськими компаніями. Створювати не тільки спільні підприємства, а й спільні проєкти.
Організатори заходу зазначають: саміт заклав міцний фундамент для подальшого розвитку індустрії оборонних технологій в Україні. Розробники та інвестори вже активно обговорюють інвестиційні угоди, прогнозована вартість яких сягає п'ятдесяти мільйонів доларів. І це лише до кінця року.