Віктора Орбана розкритикували у Європарламенті за лояльність до росії [ Редагувати ]
Прем'єр-міністра Угорщини розкритикували у Європарламенті за лояльність до росії та відсутність підтримки України. Віктор Орбан презентував депутатам пріоритети головування країни у ЄС. При цьому знову заходився просувати кремлівські наративи. Це обурило очільницю Єврокомісії та інших політиків. Що європосадовці висловили одне одному? Далі в матеріалі.
Скандальна перепалка між високопосадовцями у Європарламенті. Урсула фон дер Ляєн дорікнула Вікторові Орбанові за проросійську позицію. Мовляв, його загравання з москвою наражають на ризик усіх членів ЄС, в той час, як він виставляє агресора жертвою.
Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії:
Світ став свідком жорстокості російської війни. І все ж є дехто, хто звинувачує у цій війні не окупантів, а тих, до кого вторглися. Не путіна. Є дехто, хто звинувачує у цій війні не жадобу путіна до влади, а прагнення України до свободи. Тож я хочу їх запитати, чи звинувачували б вони колись угорців за радянське вторгнення 1956 року?
Віктора Орбана такі слова роздратували. У відповідь він звинуватив фон дер Ляєн у тому, що вона навмисне додає політичні розбіжності між Угорщиною та ЄС у роботу керівництва спілки. А українців та угорців годі й порівнювати.
Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини:
Шановний президенте комісії, я відкидаю те, що ви сказали. Усі аналогії та порівняння між борцями за свободу Угорщини у 1956 році та Україною є помилковими та принижують пам'ять угорських борців за свободу. Немає паралелей між 1956 роком і війною росії проти України.
Та в очільниці Єврокомісії назбиралося чимало претензій до Угорщини, яка постійно блокує антиросійські санкції та руйнує консолідовану позицію членів ЄС щодо вжитих проти рф та Китаю заходів.
Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії:
Як так сталося, що уряд Угорщини запрошує росіян до нашого союзу без додаткових перевірок безпеки? Це робить нову угорську візову схему загрозою для безпеки не лише Угорщини, а й для всіх країн-членів. І як могло статися, що уряд Угорщини дозволив китайській поліції діяти на своїй території? Це не захист європейського суверенітету, це задні двері для іноземного втручання.
Згадали Орбанові й особливі умови придбання енергоносіїв у москви, які собі витребувала Угорщина, та ні з ким неузгоджену нібито "миротворчу" поїздку до москви та Пекіна.
Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії:
Замість того, щоб шукати альтернативні джерела, зокрема, одна держава-член шукала лише альтернативні способи купівлі викопного палива в росії. росія неодноразово доводила, що вона просто ненадійний постачальник. Більше не може бути жодних виправдань. Той, хто хоче забезпечити енергетичну безпеку Європи, повинен, перш за все, сприяти цьому.
Манфред Вебер, депутат Європарламенту, президент Європейської народної партії:
Ваша поїздка ніколи не була мирною місією. Це було велике пропагандистське шоу для автократів і тих, хто кидає виклик нашому європейському способу життя. Ваша поїздка не була мирною місією. Це була місія з продовження війни.
На критику Орбан обурився, мовляв, хотів говорити у справі, про питання, які стосуються усіх членів ЄС, а розмову перевели в особисту неприязнь.
Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини:
Правда в тому, що я прийшов, щоб представити програму угорського головування. Я хотів сказати, що є проблеми з конкурентоспроможністю, міграція є проблемою, нам потрібно змінюватися, і в угорського головування є деякі ідеї, і ми хотіли б, щоб парламент підтримав нас у цьому. Але ви вирішили перетворити це на партійний політичний конфлікт.
На захист Орбана встала група депутатів з його фракції "Патріоти за Європу", вони аплодували та намагалися заспівати Белла Чао - гімн італійських революціонерів.
Але голова Європарламенту присоромила співочих депутатів.
Роберта Мецола, президентка Європейського парламенту:
Це не Євробачення. Поважаймо гідність цієї установи.
Уряд Орбана не приховує зв'язки з москвою, попри повномасштабне вторгнення росії до України. Орбан виступає проти допомоги Києву, а також роздратував ЄС своїм все більш авторитарним правлінням і зв'язками з Китаєм. Головувати у ЄС Угорщина буде до кінця року, далі ці повноваження перейдуть до Польщі.