Небезпека від армії КНДР: що Україна та союзники можуть із цим зробити [ Редагувати ]
Північнокорейські війська в росії є. Це ескалація війни та порушення резолюцій ООН. Про це, після доповіді розвідки Південної Кореї, заявив Генсек НАТО Марк Рютте. У тому, що солдати армії Кіма воюватимуть проти ЗСУ, сумнівів уже нема. А ось дані щодо їхнього бойового потенціалу та ефективності - різняться. Тож, чим небезпечна армія КНДР і як Україна та союзники можуть цьому протистояти, розбиралася Анна Басова.
Цієї доповіді Генсека НАТО чекали з минулих вихідних. Заслухавши південнокорейську розвідку, Марк Рютте тепер уже офіційно заявив: північнокорейські війська в росії є і зараз вони в курській області. Далі протокольна заява.
Марк Рютте, Генеральний секретар НАТО:
НАТО закликає росію та КНДР негайно припинити ці дії. Поглиблення співпраці між Пхеньяном і москвою загрожує не лише індо-тихоокеанській, а і євроатлантичній безпеці.
І це, каже Рютте, тільки сприяє ескалації. По-друге, порушує резолюції Ради Безпеки ООН. По-третє, ніяк не допомагає встановленню миру. Додає й четвертий пункт.
Марк Рютте, Генеральний секретар НАТО:
Розгортання під Курськом північнокорейських військ - це відчай путіна, який дедалі зростає. На цій війні вже загинуло понад 600 тисяч російських солдатів, ще більше поранено. І він не в змозі продовжувати свій наступ без зовнішньої підтримки.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення Північна Корея надала росії допомоги на 5 з половиною мільярдів доларів - таке підрахували у німецькому фонді Фрідріха Наумана. Йдеться про приблизні цифри, адже офіційних даних щодо експорту КНДР не публікує. Різні цифри називають і стосовно кількості солдатів: від кількох до 20 тисяч.
Кім Те Хьо, заступник радника з нацбезпеки Південної Кореї:
Північнокорейський режим так занурився у ядерні та ракетні розробки, що геть забув про права людини. А тепер влада жене молодих чоловіків до росії, фактично роблячи їх найманцями. Це злочин як він є.
Про неналежну підготовку північнокорейських сил пише й видання "Зе-Волл-Стріт-Джорнал". Спираючись на розвіддані, автори матеріалу стверджують: воювати женуть молодь, здебільшого до 20 років. До того ж солдати фізично слабкі та низькорослі. А це, найпевніше, свідчення систематичного недоїдання.
Та навіть із такими бійцям ЗСУ доведеться боротися. Чи допоможе в цьому НАТО, незрозуміло. Ще до промови Генсека видання "Блумберг" писало: можливостей в Альянсу - катма.
Південна Корея натомість, яка не входить до НАТО, але неабияк зацікавлена у послабленні північного сусіда, заявила: склавши руки не сидітиме.
Юн Сок Йоль, президент Південної Кореї:
Республіка Корея вживатиме необхідних заходів разом із міжнародною спільнотою відповідно до того, як посилюватиметься співпраця Пхеньяна та москви. Сеул іще торік оголосив ініціативу щодо миру в Україні. Гадаю, ми розширимо цю підтримку.
Про що саме йдеться, достеменно невідомо. Та дедалі частіше у кулуарах лунають припущення. Сеул зніме свою багаторічну заборону на військову допомогу третім країнам. І розпочне постачання летальної зброї прямо в Україну. Серед інших імовірних варіантів західної реакції, про які пише "Блумберг" - захист повітряного простору України з Польщі та Румунії, присутність в Україні західного персоналу та зняття заборони США на удари по російських тилах.