В Ужгороді артисти цирку з Німеччини проводять заняття з учнями спецшколи [ Редагувати ]
Цирк із Німеччини в Ужгороді. І приїхали артисти сюди не виступати, а навчати. Майже тиждень працювали з дітьми, що постраждали внаслідок війни. А потому з дітьми, які мають вади слуху. Навчили їх стояти на цвяхах, брати руками вогонь, жонглювати й чаклувати. Як такі заняття допомагають дитячій психіці розпружитися й трохи забути про щоденні жахіття війни? Мар'яна Мартин про реабілітацію цирковим мистецтвом.
Цей акробатичний трюк діти Ужгородської спеціальної школи вивчали протягом 4-х днів. За наставників були актори цирку. На останньому тренуванні добре зважують кожен крок - виступ за годину. І зробити все потрібно не лише красиво, а ще й правильно.
Мелінда Чонтош, жителька м. Ужгород:
Ми робимо із людей типу башеку, ми робимо башеку і це досить складно, тому що люди мають різну вагу, коли, наприклад, маленька, має там основу, і ми на неї стаємо. І там нам розказували правила, що треба ставати там, де куприк і шия, тому що далі ми можемо пошкодити спину.
Даніель у цирку бував тільки, як глядач, а тепер у нього власне вогневе шоу.
Даніель Скеталінський, житель м. Ужгорода:
Спочатку я дивився, думав, хотів зрозуміти, спочатку я думав, що це важко, а коли вже почав тренуватися, зрозумів, що це легко. З вогнем були різні трюки. Я боявся, але потім навчився.
Навчати різних чудернацьких трюків приїхали в Ужгород артисти одного з відомих цирків Німеччини. Займалися з малими переселенцями та з дітьми з вадами слуху майже тиждень.
Бігер Кох, директор цирку (Німеччина):
Для нас те, що відбувається в Україні, просто не вкладається у голові. Такого не повинно бути. І від цього не мають страждати діти. Ми тут, аби їх відволікти. Це була унікальна професійна можливість працювати з дітьми в Україні. І я вам скажу, ці діти досягли успіху.
Відомий у всій Європі цирк працює вже 27 років. І весь цей час займаються благодійною справою. Бо для малечі, яка опинилася у різних скрутних обставинах, проводять певну циркову терапію.
Ралф Паулі, керівник проєкту "Дитяча усмішка" (Німеччина):
Наша організація була створена у 2022 році, після того, як по нашому телебаченню показали події в Бучі. Ми з моїми товаришами почали думати, як допомогти дітям, які там постраждали. Тому об'єдналися заради дітей у громадську організацію. Ми займаємося психологічною допомогою українській малечі.
Артисти цирку хочуть надати дітям можливість хоча б на деякий час забути, що їм доводиться проживати в умовах війни. А, можливо, і знайти для себе нове хобі. І циркові артисти переконані: із поставленим завданням впоралися.
Роберт Берті, артист цирку (Німеччина):
Як тільки ми дізналися, що працюватимемо зі школою, де вчаться діти з вадами слуху, я був шокований. Трохи налякався, як все це буде, але в результаті все пройшло чудово. Діти фантастичні, самі мали багато ідей. Вони мають багато прихованих талантів, про які, можливо, до цього і не знали. Я гордий і вдячний цим діткам.
Про виконану місію свідчать і дитячі усміхнені обличчя. А результати занять юні артисти продемонстрували на сцені.