Дві школи Київщини обладнали сонячними панелями [ Редагувати ]
Відключення світла не позбавляє дітей можливості навчатися. Благодійники в Україні реалізують проект "100 сонячних шкіл" - створення навчальних закладів енергонезалежними. Відтепер сонячними панелями обладнані ще дві школи на Київщині. З подробицями далі Катерина Самойленко.
Родіон Старенький, Петрівський сільський голова:
Попереду зима, і як ми розуміємо, ворог буде робити все, щоб вивести з ладу й енергогенерувальні об’єкти нашої країни, і розподільчі станції. І ми можемо зустрітись з блекаутами, відсутністю довготривалої електроенергії. Тому ми, як всі в нашій країні громади, готуємося до можливих таких явищ.
Нові пластикові вікна, котел і укриття. Ліцей у селі Лютіж довелося відновлювати після того, як на початку повномасштабного вторгнення рашисти понівечили навчальний заклад.
Олексій Гайденко, директор Лютізького ліцею:
Заклад стояв на межі з окупантами, і ми приймали біженців з окупованої території. Заклад був обстріляний військами рф, вибиті вікна, двері, пошкоджений дах.
Тепер про всі незгоди тут уже нічого не нагадує. Діти можуть навчатися в режимі офлайн. Навіть тоді, коли вимикають світло. На покрівлі закладу встановлено понад сто сонячних панелей.
Олексій Гайденко, директор Лютізького ліцею:
Це вагомий крок у розвиток роботи закладу, тому що застосування нових джерел енергії сприяє як і збереженню природи, так і економії енергоресурсів.
Артур Джетере, представник компанії-генпідрядника:
Завдяки сонячним підстанціям, час перекриття блекаутів залежно від споживання буде в середньому від 3 до 4 годин.
Ці гібридні станції – частина амбітної мети благодійників – зробити енергонезалежними 100 шкіл та лікарень по всій Україні. Йдеться про заклади, пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів та окупації.
Катерина Ануріна, директор з розвитку благодійного фонду:
Обираються ці об’єкти, які постраждали від російського вторгнення. Тобто ті об’єкти, які найбільше потребують нашої допомоги у відбудові. Станом на сьогодні ми встановили вже 12 сонячних станцій, сьогодні в Лютізькому ліцеї - це вже 6 школа. Фонд має на меті встановити 150 сонячних станцій.
А це вже Гостомель. Селище, де точилися запеклі бої на початку великої війни. Ось такий вигляд мав місцевий ліцей після деокупації. Нині навчальний заклад відновлено. І теж забезпечено зеленою енергією.
Володимир Захлюпаний, директор ліцею в Гостомелі:
І ми включились в цей проєкт, і на сьогодні в нас встановлено 54 модулі сонячних. Обслуговується їдальня генератором, всі приміщення обслуговується сонячними батареями. Якщо є світло, і батареї заряджені, то це переключається на роботу сонячних батарей і дає економію по коштах за електроенергію.
А головне дає змогу працювати навіть тоді, коли вимикають централізовану подачу електроенергії. Після встановлення станції для учнів відновлених шкіл запроваджують курс "Сталий розвиток та зелена енергетика". Навчають дітей нових екозвичкок та захисту довкілля.