Пекельні бої за Покровськ: як ЗСУ боронять місто [ Редагувати ]
У Харківській області на фронтових ділянках загострюється ситуація: ворог посилює натиск.
Росіяни атакували позиції ЗСУ поблизу Вовчанська, численні штурми Сили оборони відбивають і на Куп'янському напрямку. Запеклі бої також на Курахівському, Лиманському та Торецькому. А найгарячіші зіткнення зараз на Покровському відтинку фронту.
Як боронять Покровськ, бачив наш воєнкор Руслан Смєщук. Герої його репортажу - не лише наші захисники, а й волонтери, які прямо на фронті реабілітують бійців. Що допомагає оборонцям триматися, долати стрес і навантаження - далі.
Це Покровський напрямок - одна з найнапруженіших ділянок фронту. Українські танки прямою наводкою розносять позиції росіян. Це відео одного з типових боїв. Кожен день тут відбуваються десятки штурмів.
Для того, щоб виснажити українську оборону, попри постійні обстріли - окупанти постійно ж атакують невеличкими групами піхоти. Перерви бувають лише тоді, коли Сили оборони сточують черговий підрозділ росіян.
Сергій, військовослужбовець ЗСУ:
На штурми вони вночі вже не ходять. Ходять вдень групами по 5 чоловік. Іноді прямо по замінованих полях можуть ходити, бувають передишки. Але це означає, що у них або люди закінчилися, або ротація. І вони чекають на нових, і тоді йдуть на штурм.
А тоді все повторюється. Нові загони штурмовиків, обстріли та рої дронів в небі.
На жаль, в таких складних умовах і українські захисники несуть втрати. Юрій - протитанкіст. В якийсь момент коли він готував позицію, на його очах ворожий дрон вразив евакуаційний транспорт.
Юрій, військовослужбовець ЗСУ:
Ми з побратимом ходили точку шукати. Утром мы как раз виходили. И смотрим багги едет. Был туман, и мы ту точку не увидели. Мы отходим, и сзади еще мотолыга едет. И тут багги счелкнуло, счелкнуло пацанов, евакгруппу. Они вывозили хлопцев. Я так понимаю фпв-дрон.
І так щоденно - бої, обстріли та штурми. Росіяни виснажують українську оборону.
Сергій, військовослужбовець ЗСУ:
Ежедневно. Те, что выходят группами, группами не возвращаются. Мы их останавливаем. Но естественно, что это все морально и психологически очень тяжело. Каждый день вести бои и держать позиции.
Зараз цей підрозділ 93 бригади вивели на відпочинок. І до вояків завітали учасники проєкту реабілітації прямо на фронті "Коло Покрови". Серед учасників груп - військовий капелан та керівник проєкту Борис Кутовий.
Борис Кутовий, капелан, керівник проєкту реабілітації "Коло Покрови":
Для мене важливо бути з нашими хлопцями. А їм важливо вийти з замкнутого кола своїх переживань. Знаєте, так буває, що ти просто приїжджаєш до нашого воїна, благословляєш та обіймаєш. І наш воїн, який бачив смерть не відводячи очей, він починає плакати. І я розумію, що зі сльозами виходить жах, смерть, страх.
Це капелани, артисти та різноманітні майстри, які прямо тут, в польовому розташуванні, мають перемкнути увагу, думки та емоції бійців від війни.
Вікторія, майстриня:
Тут головна ціль перемикнутися. Увага зосереджена на глині, на цьому шматку. Плюс трошечки там такі якісь дитячі спогади.
А ще молитви та благословіння для тих хто цього потребує. І живий спів для всіх.
Один з учасників проєкта - театральний режисер та продюсер - Максим Добролюбов. Донеччина для Максима - давно стала особливою частиною України.
Максим Добролюбов, режисер:
Дорослим воно дуже потрібно Така духовна та культурна підтримка. Просто живе спілкування, по можливості намагаємось це все урізноманітнити. Долучати різних митців.
Учасники цього реабілітаційного проєкта майже кожного тижня працюють по бойових підрозділах на Сході України.