У Дніпрі стартувало навчання жіночого будівельного батальйону [ Редагувати ]
У Дніпрі приступив до навчання перший в Україні жіночий будівельний батальйон. Три десятки жінок-переселенок безоплатно отримують фах малярок та плиточниць-лицювальниць. Чи складно їм опановувати такі спеціальності - питала Олена Мендалюк.
Руки майбутніх будівельниць вправно тримають важке обладнання. У так званого жіночого будбатальйону перші практичні навчання.
Як замішувати шпаклівку, як тримати шпатель та вирівнювати стіни – розповідає майстер виробничого навчання Галина Чуйко. Курс, на якому самі лише дівчата, викладачка веде вперше.
Можна наносити знизу вверх, можна такими зигзагами. От я нанесла, а наступними рухами я розтираю і вирівнюю.
Шпатель в руки бере Валентина, і вправністю дивує навіть викладача.
У вас, я бачу, є досвід.
Переселенка із Донеччини майже 30 років у будівельній справі.
Валентина, студентка курсу:
Я працювала у компанії "Вода Донбасу", у нас були промислові приміщення, які ми ремонтували. Там різна робота: і штукатурка, шпаклівка, покраска.
Під час евакуації жінка втратила документи, на навчання прийшла, щоб отримати свідоцтво про освіту і довершити знання.
Валентина, студентка курсу:
Зараз зовсім нові технології, не ті, що ми робили раніше, технології другі, матеріали другі, так що я думаю можна навчитися.
В одному з училищ Дніпра розробили спеціальний курс для внутрішньопереміщених жінок. Головна його мета – навчити основ будівельної діяльності.
Галина Чуйко, майстер виробничого навчання:
Після завершення закладу вони будуть виконувати штукатурні роботи, малярні, плиткові. Підготовка поверхонь під фарбування, обклеювання шпалерами.
Курс проходять 30 жінок-переселенок. Навчання триватиме три місяці, а фінансування взяла на себе благодійна організація з Бахмута.
Тетяна Кошель, керівниця благодійної організації "Пліч-о-пліч" м. Бахмут:
Великий дефіцит чоловічого ресурсу, наші чоловіки зараз на фронті захищають Україну, для того, щоб Україні далі вижити, ми повинні замінити наших чоловіків, зокрема у тих професіях, в яких вони завжди домінували.
Останні 5 років будівельна спеціальність не мала великої популярності серед студентів, але зараз попит повертається, як і запит від будівельних компаній.
Валентина Яблонська - директорка Дніпровського вищого професійного училища будівництва:
Зараз коли вже почали відбудовуватися і будуватися будинки – це належить до розряду упорядників, і нема кому виконувати, ті ж шпалери клеїти, шпаклювання виконувати, обличкування поверхонь, але це дуже така професія потрібна, і вона має такі кошти великі.
Заробітна плата у Дніпрі у цій сфері сягає і 60 тисяч гривень - відмічають в інспекції праці. На сьогодні у місті працює понад 1200 компаній, які потребують кваліфікованих працівників.
Тетяна Янушкевич, очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради:
По проєкту передбачається стажування у потенційного роботодавця, а якщо жінка, яка закінчила ці курси, буде мати бажання відкрити ФОП і самостійно продовжувати займатися цією справою, самостійно визначати, в кого працювати, який обсяг робіт виконувати, тоді вона буде вирішувати самостійно як ФОП.
Як створити та вести ФОП цьому теж навчать на курсі. Як саме працюватиме поки не визначилася Юлія. Дівчина переселенка з Сєвєродонецька, там будівельною діяльністю займалася разом із чоловіком. Один із масштабних проєктів – перинатальний центр у Тернополі.
Юлія Носачова – слухачка курсу:
Для діток там реанімації робили, стіни шпаклювали, фарбували. В мене чоловік, і ми в парі працювали.
Попереду у студенток ще кілька місяців навчання. А в училищі вже починають формувати список слухачів на наступний курс. Проєкт розрахований на ще 2 потоки, тож мають зібрати як мінімум 60 жінок-переселенок.