В Україні сертифікували понад два десятки приватних шкіл БпЛА [ Редагувати ]
Понад два десятки приватних шкіл БпЛА в Україні пройшли сертифікацію! Про це повідомили в Міністерстві оборони України. Тож навчальні заклади зможуть видавати випускникам документи про здобуття військово-облікової спеціальності оператора дронів.
Яка процедура отримання сертифіката та для чого держава запустила цю ініціативу - з'ясовував Михайло Манилюк.
Українські пілоти дронів знищують колони російської техніки, яка намагається прорвати оборону!
За допомогою електронних "джмелів" наші воїни вистежують російські позиції й коригують вогонь артилерії!
Безпілотні літальні апарати довели свою ефективність на війні. Та без оператора вони навіть у небо не піднялися б.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Розвідувальні, далекобійні, важкі та ФПВ-дрони. На озброєнні української армії десятки електронних "пташок" різних типів, різних модифікацій. Аби ефективно вражати ворожі цілі, нашим захисникам потрібно навчатися. Для цього в Україні діють спеціальні школи пілотування, де мобілізованим, контрактникам і охочим стати до лав ЗСУ, дають необхідні знання.
Позивний "Каспер" - керівник школи БПпА "Небесне око":
На сьогоднішній момент ми як школа працюємо по чотирьох напрямках. Класика нікуди не ділася, але війна вимагає нових рішень, вони є, і тому ми намагаємося ці рішення впроваджувати.
У цій школі БпЛА "Каспер" разом із ще чотирма інструкторами навчає хлопців та дівчат працювати з дронами. За майже три роки повномасштабної війни випустив понад тисячу пілотів.
Позивний "Каспер" - керівник школи БпЛА "Небесне око":
З кінця березня початку квітня 2022 року ми вже на постійній волонтерській основі займаємось тим, що вчимо наших хлопців і дівчат. Перші новобранці - це були наші спецпризначенці. Ми з ними відпрацювали в районі Макарова. Потім це були ТрО і ДФТГ. Люди, які з вогнем в очах, з лютим бажанням щось робити, але не знаючи як.
Спершу військових навчали літати на так званих весільних дронах. І навіть ними новоспечені пілоти справляли росіянам гучне і водночас пекельне весілля. Та з часом вимоги змінилися. З'явилися дрони, на яких з першого разу просто так не полетиш.
Позивний "Каспер" - керівник школи БпЛА "Небесне око":
Вимоги на початку і зараз - це вони абсолютно кардинально різні. Якщо у 22-му році - це була вимога, аби людина тільки могла підняти дрон і щось там зробити, то зараз це вже все абсолютно змінилося.
Приміром, аби навчитися літати на квадрокоптері типу "Мавік" потрібно всього кілька днів. А щоб керувати FPV-дроном знадобляться тижні. "Каспер" розповідає: починати навчання краще з польотів на симуляторі. Далі вже можна виїжджати на полігон. Навіть більше - інструктори проводять заняття близько до лінії фронту.
Позивний "Каспер" - керівник школи БпЛА "Небесне око":
Неважливо це буде ППД чи це буде "нуль" - ми туди виїжджаємо. Ми були й в Оріхові, ми були в Куп'янську, ми були в Липцях. Ми в першу чергу за якість навчання. Ми намагаємось якомога більше в рамках курсу їм дати й знань, і можливості політати. Ми їм даємо в руки ключі, підводимо до потрібної двері, відчиняємо ці двері, але далі по цьому шляху вони вже йдуть самі.
І випускники успішно відпрацьовують! Влучають по ворожій техніці, бліндажах, командних пунктах... Проводять ефективну розвідку. І змушують окупантів труситися, коли повз них пролітає "Баба Яга".
Позивний "Каспер" - керівник школи БпЛА "Небесне око":
Це дуже-дуже класно, дуже приємно, коли вони там присилають відосік свого першого ураження або відосик по розвідці. Ми бачимо, що у них виходить, у них виростають крила.
Михайло Манилюк, кореспондент:
З першого жовтня Уряд запустив експериментальний проєкт із сертифікації шкіл пілотів БпЛА. Лише до кінця року Україна виготовить півтора мільйона дронів, тож ними потрібно буде комусь управляти. У Міністерстві оборони заявляють: нині більше як два десятки закладів вже отримали сертифікати.
Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони України:
Держава запустила, власне кажучи, такі курси й сертифікацію таких курсів для того, щоб було дотримано єдиного стандарту, для того, щоб ми розуміли, на яких літальних апаратах навчаються студенти, за якими програмами вони навчаються. Хто проводить ці навчання, яким чином, на яких майданчиках і за допомогою якої техніки.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Сертифікована школа БПЛА не лише навчатиме військових і цивільних управлінню дронами, а й надаватиме випускникам відповідну військово-облікову спеціальність. А отже, вони зможуть служити у війську за конкретним напрямком. Тим більше, що в зоні бойових дій попит на операторів дронів постійно зростає.
Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони України:
Частини підрозділів відправляє вже своїх військовослужбовців мобілізованих для того, щоб вони навчалися, хтось навпаки ще розглядає себе і своє майбутнє у війську і йде на такі курси для того, щоб потім звернутися до центру рекрутингу, і відповідно прийти вже із сертифікатом державного зразка підтвердженим Міністерством оборони України.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Отже, щоб отримати сертифікацію у приватній школі мають бути дрони, на яких можна навчати майбутніх операторів, мають бути досвідчені викладачі та розроблена спеціальна навчальна програма. Керівник школи БпЛА "Каспер" уже має відповідний дозвільний документ.
Позивний "Каспер" - керівник школи БПпА "Небесне око":
Ми йшли до цього майже два роки. Питання цього назрівало дуже-дуже давно і завдяки тому, що з першого жовтня вийшла постанова 1129, яка надала нам можливість сертифікуватися. Зараз ця процедура максимально спрощена.
За пів року школа БпЛА повинна довести свою спроможність навчати пілотів, аби сертифікат не відібрали.
Михайло Манилюк, кореспондент:
З початку повномасштабного вторгнення в Україні зʼявилися десятки приватних навчальних центрів пілотів БпЛА, але єдина система регулювання їхньої діяльності була відсутня. Тепер усе має змінитися. Герой нашого сюжету "Каспер" запевняє: докладе максимум зусиль, щоби кожен боєць отримав якісні знання, які допоможуть виконувати бойові завдання на фронті й вберегти власне життя.