У Києві в Інституті Амосова відкрили оновлену дитячу реанімацію [ Редагувати ]
Дизайн з українськими мотивами та новітнє медичне обладнання, що дозволить рятувати ще більше життів. У Києві в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Амосова відкрили оновлене відділення дитячої реанімації.
Ремонт тривав пів року та коштував 28 мільйонів гривень! Гроші дали благодійники. Скільки маленьких українців тепер зможуть отримувати фахову допомогу в медзакладі - наш матеріал про це.
Семирічний Сашко зі Львова переніс складну операцію. Про те, що у сина вроджена вада серця, мати хлопчика, каже, дізналася випадково.
Христина, мати пацієнта відділеня хірургічного лікування вроджених вад серця у дітей Інституту ім. М. Амосова:
Місяць тому суто випадково, тому що ми повинні були видаляти аденоїди, і нас направили до кардіолога, і поставили цей діагноз, а це вроджена вада серця, а ми про це не знали.
У Національному інституті імені Амосова операцію Сашку робили ендоваскулярно, тобто робити розріз не довелося. Хлопчик став одним із перших маленьких пацієнтів медзакладу, якого після операції перевели вже в оновлене дитяче реанімаційне відділення. Приміщення, де щорічно медики рятують сотні новонароджених з вадами серця, ще пів року тому мало ось такий вигляд. Тепер тут світло, стоять сучасні меблі. А нове медустаткування, напевно, пришвидшить одужання пацієнтів.
Ярослав Труба, завідувач відділу хірургії вроджених вад серця інституту ім. М. Амосова:
Для нашого інституту і зокрема для дитячого відділення - це для нас подія планетарного масштабу, тому що ми зараз знаходимося в найсучаснішій європейській реанімації. Якщо в Україні щороку народжується 4 з половиною тисячі дітей з уродженими вадами серця, і 20-30 відсотків це діти з критичними вадами серця, якщо не надати допомогу цим дітям в перші години життя, ці діти не виживуть, і все, що ви зараз бачите тут, у відділенні інтенсивної терапії, це все направлене на те, щоб рятувати життя цих дітей.
Окремий ізолятор, бокси для недоношених малюків, точки гемодіалізу та функціональні реанімаційні ліжка – це лише частина оновлень, за допомогою яких рятуватимуть маленьких пацієнтів.
Василь Лазоришинець, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова НАМН України:
Ми оперуємо на рік десь 800 дітей. Вона дасть змогу збільшити кількість операцій, щоб десь їх виконувалося 1200-1300.
Ірина Темерко, співробітниця благодійного фонду:
Повністю змінена інженерія, сучасна система вентиляції та індукування, якої тут взагалі не було, тому що приміщення має певний вік, і ми зрозуміли, що все це треба перебудовувати. Загальна вартість цього проєкту, яка включає проєктування, саме будівництво, а також модернізацію медичного обладнання і сучасні медичні меблі, складає 28 млн гривень.
Проєкт реконструкції дитячого реанімаційного відділення розробляли архітектори з Нідерландів. Фахівці подбали навіть про те, щоб інтер’єр позитивно впливав на психологічний стан маленьких пацієнтів.
Ірина Темерко, співробітниця благодійного фонду:
Взяли контекст вишиванки, і ідея голландців була в тому, щоб додати ромбик у дизайн квітів, які вони відокремили від композиції вишиванки. Ромби в більшості своїй жовто-блакитні - це говорить про Україну. І ромби, якщо ми говоримо про вишиванку - це також життя, перемога і сила українців.
Медики кажуть: шукають кошти на відновлення інших відділень. Для цього ведуть перемовини з меценатами з Південної Кореї, аби українські пацієнти мали змогу отримувати ще якісніше лікування.